Praca artykuł sponsorowany
2 czerwiec 2022

Jak rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje sprzedażowe, pracując w banku

zdjęcie: Jak rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje sprzedażowe, pracując w banku / pixabay/4858797
Bank Pekao to miejsce, które pozwala na nieustanne poszerzanie wiedzy i zdobywanie kolejnych szczebli w karierze w branży finansowej. Praca w banku to także okazja do rozwoju kompetencji sprzedażowych i menedżerskich.Rozwój kompetencji w banku Pekao

Pekao pomimo przywiązania do tradycji ma aspiracje do bycia najszybciej rozwijającym się bankiem, który nadąża za zmieniającym się światem, wyprzedza potrzeby swoich klientów oraz ułatwia im sprawne funkcjonowanie w ewoluującej rzeczywistości. Aby to wszystko było możliwe, firma inwestuje w swoich pracowników, zapewniając im odpowiednie warunki do rozwoju oraz poszerzania swoich kompetencji. Ostatnie lata przyniosły ze sobą wiele niespodzianek, niepewności i przede wszystkim zmian gospodarczych, zmian w sposobie pracy czy funkcjonowaniu społeczeństwa. To wymusiło też zmiany w bankowości. Pekao nieustannie dążąc do zajmowania pozycji lidera w branży bankowej, pomimo trudności doskonale radzi sobie z utrzymywaniem satysfakcji klientów, a także pracowników.

Pracownicy Banku Pekao mają dostęp do specjalistycznej wiedzy. Regularnie mogą brać udział w wydarzeniach rozwojowych, realizowanych na dużą skalę i prowadzonych przez najlepszych mówców oraz doświadczonych szkoleniowców. Bank dba o to, by jego pracownicy  mieli aktualną i jak najbogatszą wiedzę merytoryczną, a także odpowiednie kompetencje miękkie. Dla Pekao ogromnie istotną rolę odgrywa bowiem umiejętność nawiązania przez pracowników trwałej relacji z klientami. Budowanie więzi wymaga jednak cierpliwości, zdolności słuchania oraz proponowania ciekawych rozwiązań w sposób nienachalny. Bank Pekao dbając o zadowolenie klientów zapewnia pracownikom szkolenia z umiejętności interpersonalnych. Wartości z nich wyniesione świetnie sprawdzą się podczas pracy z klientem nie tylko w tej branży. Zdobyta wiedza oraz doświadczenie z powodzeniem będą miały szerokie zastosowanie w dalszej karierze zawodowej i życiu prywatnym.

Konferencja sprzedażowa „Siła Sprzedaży” dla doradców bankowości

Projekt „Siła Sprzedaży” powstał z myślą o podniesieniu kompetencji sprzedażowych wśród pracowników sił sprzedaży Banku Pekao. Podczas czterodniowej konferencji, pełnej inspirujących wykładów i warsztatów, wzięło udział ponad 1300 osób, które bardzo pozytywnie oceniły całe przedsięwzięcie i zdobyły olbrzymią dawkę wiedzy z zakresu profesjonalnej sprzedaży, które są dzisiaj niezbędne na rynku finansowym. Do udziału w konferencji bank zaprosił gości specjalnych reprezentujących czołowych speakerów sprzedaży. Podczas konferencji były poruszane takie zagadnienia jak:

mówienie o nowych produktach, by nie przytłoczyć klienta oraz liczyć na jego uwagę,

umiejętności finalizowania sprzedaży,

elastyczność i autentyczność w kontakcie z klientem,

narzędzia i techniki tworzenia scenariuszy rozmów z klientem.

Bank Pekao to kuźnia talentów, która od samego początku szlifuje kompetencje swoich pracowników. W trosce o ich wiedzę oraz umiejętności nieustannie zachęcamy do udziału w szkoleniach, organizowanych przez wewnętrznych specjalistów, jak i trenerów z najlepszych firm - Kinga Wach, Koordynator projektu „Siła Sprzedaży” w Departamencie Strategii HR, Bank Pekao S.A. 

Akademia Menedżera Detalu - program rozwoju kompetencji menedżerskich 

Bank Pekao stworzył także program dla sieci sprzedaży z myślą o pracownikach wyższego szczebla, którzy w obecnych dynamicznie zmieniających się czasach stają przed nowymi wyzwaniami i na bieżąco powinni rozwijać swoje umiejętności i kompetencje, daleko wykraczające poza sferę czysto specjalistyczną i zawodową.

Program został tak skonstruowany, aby w systematyczny sposób pozyskiwać wiedzę oraz przekładać ją na konkretne umiejętności.
Wśród najważniejszych zagadnień znalazły się:

• Wartości i kultura organizacyjna banku - zastosowanie wartości Banku Pekao w praktyce menedżera i lidera, projektowanie planu działań promujących owe wartości w swoich zespołach.

• Przywództwo - różnice między przywództwem a zarządzaniem, sposoby oceny skutecznego przywództwa, cechy lidera i znalezienie ich u siebie.

• Rozwój osobisty - jak walczyć z oporem przed zmianami, jak znaleźć sposób specjalistycznego rozwoju, opracować jego plan i wspierać podwładnych w stworzeniu własnego planu rozwoju

• Zasady skutecznej komunikacji - świadome i podświadome czynniki wpływające na skuteczność komunikacji międzyludzkiej, indywidualna ocena swoich zdolności komunikacyjnych oraz odnalezienie własnego klucza do efektywnej komunikacji.

• Dobre spotkania - zapoznanie się z metodą "porozumienia bez przemocy", delegowanie, inspiracja i motywacja, konfrontacja oraz informacja zwrotna.

• Dynamika pracy zespołowej - organizacja zespołu, potrzeby jego członków, rola lidera, umiejętność prowadzenia efektywnych spotkań.

Do przeprowadzenia szkoleń w ramach Akademii Menedżera Detalu w Pekao zostali zaangażowani najlepsi eksperci w dziedzinie biznesu, trenerzy z John C. Maxwell Team. Ich wiedza i umiejętności przeplecione są w programie z doświadczeniem oraz biegłością trenerów wewnętrznych, a także kluczowych ekspertów banku. Dzięki takiemu połączeniu przekazywane w Akademii Menedżera Detalu treści są perfekcyjnie dopracowane oraz dobrane w sposób niezwykle trafny. Bardzo wysoko oraz wysoko oceniło jakość programu ponad 96% jego uczestników.

Niezależnie od przyjętej formy stacjonarnej lub zdalnej, zajęcia prowadzone są w sposób przystępny i angażujący, co zapewnia dużą elastyczność. Uczestnicy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, omawiać konkretne sytuacje i proponowane rozwiązania konfliktów, poznawać siebie samych i swoje reakcje w rozmowach z innymi.

Kadra menedżerska w Banku Pekao zawsze może liczyć na wsparcie i zaproszenia do udziału w kolejnych projektach pogłębiających wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Po każdym szkoleniu widać wzrost efektywności zespołów oraz pozytywną atmosferę w firmie - Aneta Chlebio, Ekspert w Biurze Projektów HR i Modelowania Organizacji w Banku Pekao S.A.

Wszystkie obecnie otwarte rekrutacje Banku Pekao można zobaczyć na stronie Kariera na bank.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bydgoszcz
2.9°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:33
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2023-02-03 19:00
miejsce
Fabryka Lloyda, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-04 20:00
miejsce
Fabryka Lloyda, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Eljazz, Bydgoszcz, Kręta 3
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 20:00
miejsce
Fabryka Lloyda, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany