26 wrzesień 2019

Kolejne uderzenie bydgoskich kryminalnych w narkotykowy biznes

fot. KWP w Bydgoszczy
Ponad 2kg marihuany zabezpieczyli bydgoscy kryminalni z wydziału narkotykowego. Policjanci zabezpieczyli też MDMA, z której można by było zrobić ponad 50 porcji tego narkotyku. Do sprawy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Fordonu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kryminalni z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop bydgoszczanina, który najprawdopodobniej może posiadać zakazane środki psychoaktywne. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że tym przestępczym procederem zajmuje się mieszkaniec Fordonu. Policjanci ustalili jego dokładne miejsce zamieszkania.

W poniedziałek (23.09.2019) przystąpili do działania i namierzyli go przy jednym z garaży w Fordonie. 30-latek był zaskoczony wizytą kryminalnych. Po dokładnym przeszukaniu garażu okazało się, że mężczyzna przechowywał tam narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli kilka worków z zielonym suszem roślinnym oraz beżową zbryloną substancję. Ponadto, znaleźli elektroniczną wagę i pieniądze.

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że susz to marihuana, a zbrylona substancja to MDMA. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 2kg narkotyków. Kryminalni przeszukali też jego samochód i mieszkanie. 30-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Fordonu, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu. Następnie doprowadzili go do prokuratury.

Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 30-latka na najbliższe trzy miesiące. Teraz może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl (Autor: kom. Przemysław Słomski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-06 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-10 19:00
miejsce
Pub Antena, Bydgoszcz, Modrakowa 53
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-15 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany