W Heliosie rozmawiali o „Bezpiecznym Uczniu”

fot. KWP w Bydgoszczy
Wczoraj (11.09.2019) w Kinie Helios odbyło się spotkanie z pedagogami bydgoskich szkół, w którym aktywnie uczestniczyła bydgoska policja. Tematyką spotkania była współpraca w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez uczniów.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Młodzi ludzie angażują się w wiele zachowań dla nich niebezpiecznych. Implikuje to konieczność wielopłaszczyznowych, wysoce skutecznych działań profilaktycznych. Inicjator projektu dr Agnieszka Strahl z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zaprezentowała pedagogom rezultaty prac nad narzędziem profilaktycznym Komendy Miejskiej w Bydgoszczy pt.: „Bezpieczny Uczeń”.

Wypracowane narzędzie profilaktyczne posłuży uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz innym osobom chętnym pomóc dzieciom w zakresie problemów, z jakimi boryka się ówczesny młody człowiek. Pedagodzy szkolni zostali poproszeni o aktywne włączenie się w prace nad narzędziem, z uwagi na ich doświadczenie zawodowe i wiedzę merytoryczną stanowiące niewątpliwą wartość dodaną w procesie tworzenia narzędzia profilaktycznego.

Profilaktycy z bydgoskiej komendy serdecznie dziękują Pedagogom za entuzjastyczne przyjęcie ich programu i wyrażoną chęć pomocy merytorycznej i w dalszym etapie upowszechnienia narzędzia profilaktycznego pt.: „Bezpieczny Uczeń”. Wspólne działanie na rzecz bezpieczeństwa dzieci i pomocy rodzinom jest naszym celem.

 
źródło: policja.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-05 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-06 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-10 19:00
miejsce
Pub Antena, Bydgoszcz, Modrakowa 53
wstęp biletowany