Funkcjonariusze z bydgoskiego Szwederowa w Szkole Podstawowej nr 41

fot. KWP w Bydgoszczy
W związku z początkiem roku szkolnego, w dniu 11 września 2019 roku policjanci z Komisariatu Bydgoszcz-Szwederowo kontynuowali spotkania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”. Tym razem zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 41 przy ul. Traugutta 12 w Bydgoszczy.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W trakcie wizyty sierż. szt. Adrian Cieślewicz oraz sierż. szt. Dawid Wełnicki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii omówili z pierwszoklasistami podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Poprawa bezpieczeństwa, najmłodszych niechronionych uczestników ruchu to jedno z priorytetowych działań w zakresie realizowanej profilaktyki.

Podczas pogadanki, policjanci skupili się przede wszystkim na temacie bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych. W związku z powyższym jednym z kluczowych elementów spotkania było wyjście z dziećmi na znajdujące się w sąsiedztwie szkoły tzw. „pasy”. Tam pierwszoklasiści mogli zaprezentować w praktyce to, czego nauczyli się w trakcie spotkania z funkcjonariuszami. Realizując wspomniane zajęcia, informowano o konieczności noszenia odblasków oraz o poruszaniu się po właściwej stronie drogi w przypadku braku chodnika.

Obecność funkcjonariuszy była dużą atrakcją dla dzieci i urozmaiceniem zajęć szkolnych. Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą i aktywnością, wręczono im odblaski, kolorowanki i inne gadżety nawiązujące do podejmowanej tematyki.

 
źródło: policja.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-05 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-06 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-10 19:00
miejsce
Pub Antena, Bydgoszcz, Modrakowa 53
wstęp biletowany