Wydarzenia

KLAPS! 50 TWARZY GREYA

dodano 2023-12-08 19:13:34
rozpoczęcie:
2024-02-12 17:00
miejsce:
Opera Nova, Bydgoszcz, ul. Marszałka Ferdynanda Focha 5
bilety:

Fantazje dojrzałej księgowej, które stają się coraz gorętsze z każdym kolejnym łykiem wina. "Klaps!" to "Pięćdziesiąt twarzy Greya" w adaptacji teatru Krystyny Jandy.

E. B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje erotyczne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna, oraz Natasha - młodsza wersja E. B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie. Wbrew oryginałowi "Klaps!" nie jest harlequinem - to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. A wszystko to okraszone świetnymi piosenkami, m.in. z filmu "Kabaret" czy z repertuaru… Enrique Iglesiasa. Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber dla Teatru Polonia, założonego przez Krystynę Jandę. Cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta - człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów jak "Shrek" czy "Madagaskar".

Obsada:
Magdalena Lamparska
Marta Walesiak
Mateusz Damięcki


Reżyseria:
John Weisgerber
Spektakl Teatru Polonia

Czas trwania: 140 minut z przerwą
Spektakl dla widzów od 18. roku życia

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Klaps! 50 twarzy Greya
artyści:
Mateusz Damięcki, Magdalena Lamparska, Marta Walesiak
"Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Ciemniejsza strona Greya" i "Nowe oblicza Greya" - te trzy powieści erotyczne przyniosły amerykańskiej autorce E.L. James nieprawdopodobną sławę i pieniądze. Książki przetłumaczono na wiele języków (także polski), a w przeddzień Walentynek zapowiadana jest premiera ekranizacji "Pięćdziesięciu twarzy Greya". Dużo wcześniej powstała adaptacja teatralna powieści, a pierwszym europejskim teatrem, który sztukę wystawił, był warszawski Teatr Polonia. Obsada: Mateusz Damięcki, Magdalena Lamparska, Marta Walesiak. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Bydgoszcz
7.3°C
wschód słońca: 06:53
zachód słońca: 17:09
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2024-02-21 19:00
miejsce
Eljazz, Bydgoszcz, Kręta 3
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-23 20:00
miejsce
Over the Under Pub, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-23 20:30
miejsce
Eljazz, Bydgoszcz, Kręta 3
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-24 15:30
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany