Przejdź do treści
6°CPowietrze: bardzo dobre Brda: 149 cm opada wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:09 · zachód 17:59
reklama

Sandecja Nowy Sącz

II liga, sezon 2026/2027: 9. miejsce na 18, 16 pkt, bramki 15:12

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Zawisza Bydgoszcz pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze WPWRWPWRPR

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1910
Kraj
Polska
Stadion
Stadion im. Ojca Władysława Augustynka
Adres
ul. Kilińskiego 47, Nowy Sącz
Pojemność
7 000 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion im. Ojca Władysława Augustynka

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Lukasz Mierzejewski Lukasz Mierzejewskiod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze5611
Zwycięstwa224
Remisy224
Porażki123
Bramki zdobyte9615
Bramki stracone6612
Średnio zdobytych na mecz1,81,01,4
Średnio straconych na mecz1,21,01,1
Czyste konta235
Mecze bez strzelonego gola123
Najwyższa wygrana u siebie
3:0
Najwyższa wygrana na wyjeździe
0:3
Najwyższa porażka u siebie
1:3
Najwyższa porażka na wyjeździe
3:0
Najdłuższa seria zwycięstw
1 mecz
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
1 mecz
Rzuty karne wykorzystane
2 z 2

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
09.10.2026 11 Rekord Bielsko-BiałaD. Ściślak 53' 1:1 Sandecja Nowy SączB. Szeliga 13'
03.10.2026 10 Sandecja Nowy SączA. Maring 59' 1:3 Lechia Zielona GóraD. Dębski 6'; W. Nahrebecki 11'; M. Lisowski 90+3'
20.09.2026 9 Tychy 71 0:0 Sandecja Nowy Sącz
13.09.2026 8 Sandecja Nowy SączA. Maring 15'; A. Brenkus 45', 59'; T. Diviš 82' 4:2 Śląsk Wrocław IIŁ. Gerstenstein 87' (sam.); Yvan Junior Nsangou 90'
05.09.2026 7 Podhale Nowy TargMarcinho 21'; Ł. Seweryn 59' 2:1 Sandecja Nowy SączŁ. Seweryn 38' (sam.)
28.08.2026 6 Resovia Rzeszów 0:3 Sandecja Nowy SączA. Brenkus 45' (k.), 59'; A. Maring 49'
21.08.2026 5 Sandecja Nowy SączP. Kieliś 50' 1:1 Górnik ŁęcznaS. Quainoo 15'
15.08.2026 4 Świt Skolwin 0:1 Sandecja Nowy SączP. Kieliś 17'
09.08.2026 3 Avia ŚwidnikK. Jodłowski 39'; A. Remenyuk 49'; Kacper Orzechowski 53' 3:0 Sandecja Nowy Sącz
02.08.2026 2 Sandecja Nowy SączA. Brenkus 39' (k.); A. Maring 46'; P. Kieliś 60' 3:0 Chojniczanka Chojnice
25.07.2026 1 Sandecja Nowy Sącz 0:0 Hutnik Kraków

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1A. Brenkus522
2A. Maring41
2P. Kieliś4
4A. Danek21
5B. Szeliga1
5M. Kolar1
5P. Kowalik1
5T. Diviš1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
K. Szymkowiak1250000
B. Głogowski30200000
Obrońcy
W. Pleśnierowicz3240040
T. Diviš12221000
K. Słaby24320030
P. Kowalik26191000
W. Błyszko47260000
Pomocnicy
M. Żurawski6250220
Ł. Gerstenstein8210110
D. Holaň9230000
K. Smajdor16240010
A. Maring17274140
T. Kołbon19310020
E. Kosinski20180120
A. Danek23312010
A. Brenkus29265210
B. Kasprzak33320000
P. Skałecki74250000
P. Kieliś76254020
L. Zietek77190000
K. Ogorzały98250220
Napastnicy
M. Kolar7301000
Goku Román10320000
P. Janczukowicz10250000
S. Kawala11180100
F. Piszczek25280020
B. Szeliga321000

Skład zgłoszony do rozgrywek (27). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: II liga, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Znicz Pruszków 11 26 24:12
2 Tychy 71 11 23 17:6
3 Górnik Łęczna 11 20 21:13
4 Hutnik Kraków 11 18 18:14
5 Podhale Nowy Targ 11 18 22:20
6 Olimpia Grudziądz 11 18 14:16
7 Rekord Bielsko-Biała 11 17 16:12
8 Zawisza Bydgoszcz 11 16 17:14
9 Sandecja Nowy Sącz 11 16 15:12
10 Lechia Zielona Góra 11 15 20:18
11 Chojniczanka Chojnice 11 15 19:19
12 Avia Świdnik 11 14 14:17
13 Stal Stalowa Wola 11 13 19:23
14 Legia Warszawa II 10 12 20:17
15 Śląsk Wrocław II 10 9 17:20
16 Sokół Kleczew 11 8 12:25
17 Świt Skolwin 11 8 11:25
18 Resovia Rzeszów 11 4 7:20

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.