1 listopad 2019

Zaduszki jazzowe i recital Agnieszki Grochowicz

fot. nadesłane
Szanowni Państwo w tym jesiennym czasie zadumy zapraszamy tradycyjnie na Zaduszki jazzowe: Nadolny - Lemańczyk – Biskupski 2.11.2019, piątek, godz. 18.00, Pałac Nowy, wstęp wolny
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Muzyka zespołu to jazzowy mainstream poparty kompetencją i wirtuozerią wykonawców. To kompilacja praktyki i energii doświadczonych muzyków z wigorem i witalnością młodości. Większość repertuaru stanowić będą kompozycje artystów, którzy odeszli w tym roku do wiecznej orkiestry.


Grzegorz Nadolny – kontrabas

Znakomity muzyk, kompozytor, wszechstronny basista z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej, jak i kontrabasie. Bydgoski artysta od wielu lat jest podporą licznych formacji pochodzących z tego miasta. Oprócz muzykowania zajmuje się pracą pedagogiczną. Prowadzi klasę kontrabasu jazzowego w rodzimej Akademii Muzycznej oraz jest autorem cyklu edukacyjnych koncertów pt: "Bydgoska Akademia Jazzu". Zajmuje się także publicystyką kulturalną na łamach bydgoskich gazet i czasopism.

Adam Lemańczyk - Pianista, klawiszowiec, akompaniator oraz student IV roku Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Krzysztofa Herdzina. Założyciel jazz-rockowej grupy Omnivore, współpracował m. in. z zespołem SOFA, PiGMa, Mocha, LONT, Wojtkiem Pilichowskim, Dorifi, Tomaszem Steńczykiem, Grzegorzem Daroniem, Grzegorzem Hyży, Justyną Steczkowską, teatrem Syrena, Filharmonią Pomorską, Telewizją Polską. Laureat nagrody Grand Prix na Tczewskim Konkursie Twórczości, Zdobywca I nagrody w kategorii Jazz z zespołem Omnivore na festiwalu FAMA 2011, zdobywca wyróżnienia w kat. instrumentalista oraz specjalnego wyróżnienia w kat. zespół (Omnivore) na VII Europejskich Integracjach Muzycznych, zdobywca wielu wyróżnień z zakresu akompaniamentu podczas festiwali czy konkursów.


Piotr Biskupski – perkusja

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w renomowanej klasie prof. J. Zgodzińskiego. Wykładowca Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Łodzi. W grze na perkusji ponad wszystko ceni melodykę i wrażliwość na barwę instrumentu. Perkusja w jego rękach jest instrumentem nie tylko rytmicznym. Znakomity technik i doświadczony muzyk studyjny. Jest bardzo wysoko cenionym pedagogiem gdzie jako kierownik zakładu Jazzu i muzyki estradowej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z tytułem doktora habilitowanego prowadzi klasę perkusji. Odznaczony medalem za szczególne osiągnięcia dla kultury narodowej Gloria Artis.

W niedzielę świetnie zapowiadający się koncert:

„Miłość ci wszystko wybaczy" – recital Agnieszki Grochowicz

3.11.2019, niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

„Miłość ci wszystko wybaczy", „To ostatnia niedziela", "Ach śpij kochanie" i inne urokliwe standardy międzywojenne w autorskich aranżacjach Agnieszki Grochowicz z towarzyszeniem Adama Niedzielina (piano) i Antoniego Dębskiego (bass).

Słowa: Marian Hemar, Julian Tuwim, Andrzej Włast, Zenon Friedwald, Ludwik Starski, muzyka: Henryk Wars, Jerzy Petersburski, George Gershwin, Tadeusz Sygietyński

AGNIESZKA GROCHOWICZ - jedna z najciekawszych postaci krakowskiej sceny muzycznej. Wokalistka i autorka tekstów piosenek zaproszona do współpracy przez czołówkę klasyków polskiej piosenki: Włodzimierza Nahornego,Jerzego Derfla, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego,Ewę Kornecką, Janusza Grzywacza i Mirosława  Czyżykiewicza. Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków, gdzie sztuki scenicznej uczyli ją m.in Jerzy Stuhr, Anna Polony, Mikołaj Grabowski,Agnieszka Mandat i Krzysztof Globisz. Współpracowała z krakowskimi Piwnicą pod Baranami, Teatrem Bagatela oraz Teatrem Loch Camelot.

Prowadzi aktywne życie koncertowe. Ma na koncie m.in. występy w Filharmonii Opolskiej, Piwnicy pod Baranami, Radio Kraków, Scenie Przy Pompie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze  Muzycznym   w Toruniu, Pałacu w Ostromecku, warszawskim Promie Kultury oraz licznych ośrodkach kultury na terenie całej Polski.

Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Krakowa, jest zapraszana do występów podczas prestiżowych imprez miejskich takich jak Krakowska Noc Poezji czy Krakowska Noc Jazzu, podczas której w tym roku wystąpiła wspólnie z Trio Włodzimierza Nahornego w koncercie Śpiewnik Nahornego prezentując nowe napisane wspólnie z kompozytorem utwory. Jej piosenki emitowane były przez Trójkę, Radio Kraków, Radio PIK, Radio Koszalin, Radio Lublin i in. Jej piosenki zaśpiewali dotychczas także m.in: Mirosław Czyżykiewicz i Artur Andrus. Laureatka wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej, a także Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa.

ANTONI DĘBSKI- basista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, menadżer kultury. Znany ze współpracy z m.in Jarosławem Śmietaną, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim,Andrzejem Zauchą, Grażyną Łobaszewską. Pedagog w  Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

ADAM NIEDZIELIN - pianista, kompozytor, aranżer, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany ze współpracy z zespołami takimi jak: Pod Budą, Anna Treter, Formacja Nieżywych Schabuff, Tilt, Mariusz Lubomski, Marek Bałata, Big Band Zygmunta Kukli, Chłopcy z Placu Broni. Pedagog w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-06 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-10 19:00
miejsce
Pub Antena, Bydgoszcz, Modrakowa 53
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-15 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany