7 listopad 2019

Piknik wojskowy "Służymy Niepodległej"

fot. nadesłane / st.szer. Łukasz Hermanowski, szer. Damian Kalinowski, szer. Dariusz Matuszak
11 listopada 2019 r. obchodzimy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zachęca do wspólnego świętowania razem z żołnierzami. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w 34 miastach Polski odbędą się pikniki wojskowe.
REKLAMA
10 listopada od godz. 11.00 do godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców miasta i regionu na piknik wojskowy pod hasłem „Służymy Niepodległej”, który odbędzie się na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, ul. Powstańców Warszawy 2 (wjazd przez Zawiszę, od strony ulicy Gdańskiej).

10 listopada, o godz. 11.00 w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w 34 miastach Polski rozpoczną się pikniki  „Służymy Niepodległej”.  Będzie to doskonała okazja żeby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię. W programie pikników jest m. in. prezentacja  sprzętu wojskowego i wyszkolenia żołnierzy, występy orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji.

Piknik w Bydgoszczy zostanie zorganizowany w formie „otwartych koszar”, dlatego każdy będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostki wojskowej. Wszystkie atrakcje przewidziane podczas pikniku są bezpłatne.

Żołnierze przygotowali dla przybyłych liczne atrakcje: prezentacje sprzętu i uzbrojenia, będącego na wyposażeniu polskiej armii (m.in. KTO Rosomak, Quad, Hummer, Honker Skorpion). Dla dzieci i młodzieży przewidujemy strefę zabaw i konkursów (m.in. drużynowe i indywidualne zawody sportowe, malowanie twarzy i tatuaży, baloniki oraz wata cukrowa). Dla każdego nauka pierwszej pomocy oraz celowania na trenażerach wojskowych, a dla tych poszukujących szczególnie mocnych wrażeń – możliwość sprawdzenia swoich sił pod bacznym okiem instruktora oddając strzał z pistoletu pneumatycznego lub korzystając z paintballa. Nie zabraknie również występów artystycznych na scenie, a dla miłośników kuchni wojskowej obowiązkowo grochówka żołnierska. Stoisko promocyjne wystawi 1 Pomorska Brygada Logistyczna, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy oraz 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. Tam będzie można porozmawiać z żołnierzami na temat służby wojskowej. W pikniku wezmą również udział żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy.

O godzinie  15.00  wspólnie zaśpiewamy Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, czyli „Marsz Pierwszej Brygady”

Pikniki w całej Polsce zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.  Uroczystość odbędzie się przy pomniku Józefa Piłsudskiego na dziedzińcu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych - wejście od ulicy Gdańskiej.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę!
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-01-25 19:00
miejsce
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 20:00
miejsce
Cafe Kino, Bydgoszcz, ul. Długa 32
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-26 19:00
miejsce
Eljazz, Bydgoszcz, Kręta 3
wstęp biletowany