Gwiazdy wystąpią podczas koncertu galowego 14. edycji Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy SERCA BICIE

fot. Mateusz Bosiacki
Ewa Bem, Kayah, czy Piotr Cugowski – to tylko niektóre gwiazdy, które zaprezentują utwory z repertuaru wyjątkowego polskiego artysty podczas koncertu galowego 14. edycji Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 9 maja o godzinie 19 w Operze Nova w Bydgoszczy. W tym roku nie zabraknie też akcentu ukraińskiego.
REKLAMA

Festiwal im. Andrzeja Zauchy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych festiwali w Polsce. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny odbędzie się w Bydgoszczy – mówi Krzysztof Wolsztyński, pomysłodawca oraz dyrektor imprezy.

To on od 2009 roku organizuje w mieście wydarzenie, które przyciąga miłośników twórczości legendarnego wokalisty. „Byłaś serca biciem”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Jak na lotni”, ale również mniej znane utwory Zauchy inspirują kolejne pokolenia artystów, którzy prezentuję je w odświeżonych, często zaskakujących odsłonach.

W pierwszych edycjach organizatorzy zapraszali młodych, utalentowanych wykonawców do udziału w konkursie, a dziś oni sami przesyłają setki nagrań. Po ich wysłuchaniu, wyłoniono 19 uczestników (15 solistów i 2 duety), którzy na początku kwietnia wzięli udział w etapie półfinałowym. Z niego wybrano piątkę, która zaprezentuje się na finałowym koncercie galowym. W maju w Operze Nova piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy wykonają: Daria Adamczewska, Kamil Kilian, Paulina Świątek i Ewelina Doktór (duet), Ula Zubek oraz Paweł Kozicz.

Poziom festiwalu jak co roku jest wysoki. Przez lata brali w nim udział wspaniali artyści, którzy dziś odgrywają na scenach Polski i nie tylko bardzo duże znaczenie – uważa Wolsztyński.

Wśród laureatów bydgoskiej imprezy dotychczas znaleźli się m.in. Daria Zawiałow czy Tadeusz Seibert. Przed rokiem zwyciężył Rafał Kozok, który wykonał utwór „Naga rzeka”. Co roku proponujemy inną formułę imprezy. W tym tytuł festiwalu to „Powroty”. Chcieliśmy nawiązać do występu Ewy Bem, która po latach znów zaprezentuje się w Bydgoszczy – tłumaczy dyrektor.
 

Głównym sponsorem Koncertu jest firma Anwil S.A.

Swoje interpretacje utworów Zauchy zaprezentują też Kayah, Piotr Cugowski i Mietek Szcześniak.

W tym roku nie mogło zabraknąć akcentu ukraińskiego. Jako gość honorowy na festiwalu wystąpi zwyciężczyni Eurowizji z 2016 roku, Ukrainka Jamala – zdradza Wolsztyński.

Gwiazda zaśpiewa m.in. swój własny utwór „1994”. Ponadto na scenie zaprezentują się Ewa Abart, Paweł Wolsztyński i Dodo Jaszczyńska. Wszystkim artystom podczas występów będzie towarzyszyć band pod kierunkiem Pawła Tomaszewskiego. Koncert galowy w Operze Nova po raz pierwszy poprowadzi znany i ceniony dziennikarz muzyczny – Artur Orzech.

Organizuję wiele imprez lekkoatletycznych, ale z organizacji Festiwalu im. Andrzeja Zauchy jestem szczególnie dumny – stwierdza Wolsztyński.
W ubiegłym roku, z okazji 30. rocznicy śmierci artysty zorganizowaliśmy specjalny koncert w Krakowie, na który czekało wielu krakusów. Atmosfera była wspaniała i chcieliśmy przenieść ją do Bydgoszczy, dlatego wielu wykonawców z tamtego koncertu, w tym roku wystąpi w Operze Nova – tłumaczy.

Impreza nie udałaby się to bez wielu partnerów. Szczególnie trzeba wyróżnić Województwo Kujawsko-Pomorskie, które od początku jest z nami. Wśród naszych sponsorów jest Anwil. Pomaga nam też Miasto Bydgoszcz i wielu innych partnerów. Dzięki nim możemy co roku organizować festiwal na tak wysokim poziomie – uważa Wolsztyński.

Ostatnie wejściówki na wydarzenie, w cenie od 100 złotych, można zakupić jeszcze na portalu ebilet.pl.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bydgoszcz
11.8°C
wschód słońca: 06:47
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2022-10-01 17:00
miejsce
Teatr Adria, Bydgoszcz, Toruńska 30
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 17:00
miejsce
Namiot cyrkowy, Żołędowo, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 20:00
miejsce
Teatr Adria, Bydgoszcz, Toruńska 30
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 20:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany