29 lipiec 2022

Będzie co robić w ostatni weekend lipca

Na mieszkańców miasta czekać będzie moc ciekawych wydarzeń. Nie zabraknie spacerów turystycznych, koncertów oraz atrakcji dla najmłodszych.
REKLAMA
A zacznie w południe na tarasie Młynów Rothera, i będzie to wydarzenie przeznaczone dla najmłodszych. W ramach Miejskiego Lata  warsztaty, zajęcia konstruktorskie, animacje i pikniki popularnonaukowe. Temat przewodni to dzikość w wielkim mieście – zwierzęta i rośliny. Zajęcia zaplanowano w sobotę i niedzielę.

Przez cały weekend będzie można skorzystać ze spacerów podczas Święta Gimnazjalnej. To ulica z wyjątkowym klimatem. W najbliższy weekend przedsiębiorcy, mieszkańcy i Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia zapraszają na drugą odsłonę „Made in Bydgoszcz” czyli prezentację piękna bydgoskich produktów, wystawę plakatów i pchli targ. Świętowanie odbywać się będzie przy zamkniętym ruchu, a wszystko przy dźwiękach koncertów na żywo oraz utworów puszczanych przez DJ-ów.

Nadal muzycznie, choć w innych klimatach będzie podczas koncertu Marty Jastrząbek, która zaśpiewa piosenki z repertuaru Grzegorza Turnaua. Ponadto w wakeparku koncert KIZO promujący jego najnowszy album „Ostatni Taniec”.

Natomiast amatorów filmu zaprasza Plenerowe Kino w Fordonie, które proponuje seans z belgijsko-francusko-brytyjską komedią Whisky dla aniołów.

A jeszcze w sobotę w naszym kalendarium znajdziemy coś dla fanów motoryzacji. Na bydgoskim Kartodromie przy ul. Fordońskiej Drift and Fun- Summer Edition. Dla miłośników ekologiiWarsztaty pszczelarsko-zielarskie w Myślęcinku. Tradycyjnie odbywają się także tematyczne spacery historyczne (w tę sobotę – poznamy tajemnice staropolskiej Bydgoszczy), Letnie spacery z przewodnikiem oraz Kierunek Wycieczka – tym razem kierunkiem będzie Kanał Bydgoski.

W niedzielny poranek możesz zostać turystą w swoim mieście i zwiedzić Młyny Rothera lub przespacerować się z przewodnikiem turystycznym Dokoła Śródmieścia.
Gra na balafonie i bębnach dundun? Jeśli nie mówisz nie, to znaczy, że musisz spróbować niezwykłych żywiołowych i pobudzających do życia zajęć z Afrodance.

Weekendowe wydarzenia zakończy niedzielny koncert. 31 lipca o godz. 19.00 polski aktor teatralny i filmowy, Mariusz Ostrowski wcieli się muzycznego idola wszystkich Polaków. W amfiteatrze Opery Nova usłyszymy największe hity Krzysztofa Krawczyka.

Wstęp na koncert jest wolny.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bydgoszcz
16.6°C
wschód słońca: 05:18
zachód słońca: 20:28
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2022-08-12 18:00
miejsce
Fabryka Lloyda, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-13 21:00
miejsce
Music Cafe Szpulka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-15 18:00
miejsce
La Rosa, Bydgoszcz, Pl....
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-21 13:00
miejsce
Wake Park, Bydgoszcz, Gdańska 173-175
wstęp biletowany