Aktywny i szczęśliwy jak… bydgoszczanin!

zdjęcie: Aktywny i szczęśliwy jak… bydgoszczanin!
Setny sklep Jula otwiera się dla Bydgoszczy
Zdecydowana większość (ponad 4/5) bydgoszczan i bydgoszczanek jest zdania, że zmiana w ich życiu zależy przede wszystkim od nich samych, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Jula Poland.  Choć w większości czujemy się szczęśliwi, prawie połowa z nas uważa, że czegoś brakuje nam do zadowolenia. Na szczęście wiemy, że pozytywne zmiany zależą przede wszystkim od naszej aktywności. Już za dwa dni wszyscy, którzy chętnie biorą sprawy w swoje ręce, będą mogli odwiedzić pierwszy w mieście multimarket Jula, którego asortyment idealnie odpowiada ich potrzebom.

Wszystko w naszych rękach

Według badania zrealizowanego dla Jula Poland aż 4/5 respondentów ma poczucie, że wiele zależy od nich samych. Bydgoszczanki i bydgoszczanie mają także wysokie poczucie sprawstwa – w sumie 7 na 10 uczestników badania mniej lub bardziej zdecydowanie przychyliło się do opinii, że nikt inny poza nimi samymi nie kieruje ich życiem.

– Bydgoszczanie w większym stopniu niż ogół Polaków są przekonani, że wiedzą, co robić, aby ich życie było udane. Co drugi badany wskazał, że samodzielnie decyduje o tym co robi i jak żyje – mówi Arnold Brzeziński, Country Operations Manager Jula Poland. – Tym bardziej cieszy nas to, że to właśnie w Bydgoszczy otworzyliśmy nasz setny sklep, którego asortyment kierowany jest właśnie do osób kreatywnych, aktywnych i usprawniających otaczającą nas rzeczywistość  - dodaje. 

Warte podkreślenia jest także to, że choć ponad 1/3 badanych uważa, że potrzebuje zmiany w życiu, przeważająca cześć uczestników badania (4/5) uważa, że zmiana w ich życiu zależy przede wszystkim od nich samych.

Bydgoszczanki i bydgoszczanie potrafią być szczęśliwi

 - Czy potrafię być szczęśliwa/y? – na to pytanie twierdząco odpowiedziało aż 8 na 10 uczestników badania. Mieszkańcy regionu nie tylko potrafią być szczęśliwi, ale prawie równie często po prostu tak się czują. Co szczególnie istotne, odsetek ankietowanych zadowolonych z tego, jak wygląda ich życie jest wyższy w przypadku mieszkańców Bydgoszczy niż wśród respondentów z całej Polski – za szczęśliwych uważa się 7 na 10 badanych Polaków oraz ponad 3/4 respondentów w Bydgoszczy. Bydgoszcz wyróżnia się więc pod tym względem na mapie Polski. 

Jednocześnie jednak niemal 2/5 respondentów jest zdania, że ciągle czegoś im do szczęścia brakuje. Najczęściej wskazują na pieniądze (niecałe 47 proc.), czas oraz podróże (4 na 10), ale zapytani o to, co dałoby im  zadowolenie z życia odpowiadają już inaczej – potrzebują zdrowia (55 proc.), udanego związku, a także poczucia pełnego panowania nad swoim życiem (prawie połowa). Zdecydowanie najważniejszym celem ponad połowy ankietowanych jest stworzenie szczęśliwej rodziny – co 5. ankietowany chciałby wieść zdrowe i długie życie, a co 10 – mieć udany związek.

Samodzielni i uzdolnieni manualnie, czyli o mocnych stronach 

Mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy nie tylko wiedzą, co robić, aby ich życie było udane i czuli się szczęśliwi, ale także mają świadomość swoich zalet i talentów – blisko 84 proc. badanych zna swoje mocne strony, podczas gdy zaledwie co 20. twierdzi, że brakuje mu takiej wiedzy. Mocnymi stronami największej grupy badanych są samodzielność (7 na 10 respondentów) oraz zdolności intelektualne (6 na 10 badanych). Połowa jest zdania, że ma zdolności organizacyjne i umiejętności manualne, a 4 na 10 ma także zmysł techniczny. 

– Cieszy nas fakt, że większość respondentów w swoim rozwoju osobistym stawia na umiejętności artystyczne, manualne i techniczne. To właśnie do nich – osób aktywnych, kreatywnych i zaradnych kierujemy naszą ofertę – zwraca uwagę Arnold Brzeziński.

Setny multimarket na świecie i pierwszy w Bydgoszczy 

Otwarcie pierwszego multimarketu Jula w Bydgoszczy odbędzie się 9 maja o godz. 12.00. Sklep usytuowany jest w Parku Handlowym Batory przy ul. Fabrycznej 1B. W dniu otwarcia i w ciągu kolejnych tygodni na Bydgoszczan czekają wyjątkowe oferty i atrakcyjne promocje. Pierwszych 100 klientów, którzy pojawią się w markecie, otrzyma specjalne prezenty.

- Jula to sklep szczególny na polskim rynku, ponieważ jest tzw. multimarketem. Ta unikalna koncepcja stworzona z myślą o osobach aktywnych jest bardzo popularna w Skandynawii. Jej idea opiera się na szerokiej ofercie, małej powierzchni handlowej, dobrej jakości produktów i ich atrakcyjnej cenie. To ukłon w stronę współczesnego trybu życia i potrzeb klientów, którzy żyjąc w biegu, chcą szybko i wygodnie zrobić zakupy – wyjaśnia Country Operations Manager Jula Poland.  Mamy nadzieję, że nasza obecność w Bydgoszczy wiąże się nie tylko pojawieniem się nowych miejsc pracy, ale także da mieszkankom i mieszkańcom jeszcze więcej motywacji do działania i narzędzi do tego, aby kreować otaczającą rzeczywistość tak, aby czuć się w niej dobrze i komfortowo  – podsumowuje Brzeziński.

Marka Jula od kilku tygodni aktywnie angażuje się w lokalne inicjatywy w Bydgoszczy. Była m.in. sponsorem Bydgoskiego Biegu Urodzinowego oraz we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy zorganizowała naprawy w mieście (pergole na Wyspie Młyńskiej obok placu zabaw oraz w Parku Kazimierza Wielkiego, a także mostek przy restauracji Zatoka w okolicach ul. Bernardyńskiej). Działania te wpisują się w szerszą strategię CSR sieci, która w Polsce realizowana jest m.in. w ramach programu „Jula dobrym sąsiadem” oraz rozwoju sieci tzw. „Męskich Szop” w Polsce, czyli placówek non profit, które pozwalają majsterkowiczom bezpłatnie korzystać z w pełni wyposażonego warsztatu i realizować wspólne projekty.  

O badaniu

Badanie pt. „Wszystko w twoich rękach” zostało przeprowadzone w marcu 2019 r. na zlecenie Jula Poland przez Biostat metodą CATI na grupie 385 mieszkańcach Bydgoszczy (próba była reprezentatywna ze względu na wiek oraz płeć).

O firmie:
Jula to sieć multimarketów oferująca osobom zaradnym starannie dobraną gamę produktów w niskich cenach, przeznaczonych do domu, ogrodu i wypoczynku. Jula chce zachęcać ludzi, by sami ułatwiali sobie codzienność i sprawiali, że ich życie będzie bardziej aktywne i interesujące. „Mierzymy wyżej – wspólnie zachęcimy każdego do samodzielnego działania”. Asortyment sieci to 15 000 starannie wyselekcjonowanych produktów, w większości marek własnych, które cechuje wysoka – taka, jak w Szwecji – jakość. W Polsce firma posiada 12 multimarketów zlokalizowanych w 11 dużych miastach i zatrudnia blisko 350 osób. Jula to szwedzka firma rodzinna z siedzibą w Skara, założona w 1979 roku przez Larsa-Gӧrana Blanka oraz Karla-Johana Blanka. Pierwszy multimarket w naszym kraju spółka otworzyła w 2011 roku. Jula działa w oparciu o szwedzkie wartości biznesowe: rzetelność, staranny dobór produktów oraz wysoką jakość obsługi klienta, za którą w Polskim Programie Jakość Obsługi w latach 2014, 2015, 2016, 2017 i 2018 otrzymywała tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi”. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.jula.pl


 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bydgoszcz
0.4°C
wschód słońca: 07:37
zachód słońca: 15:35
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2022-11-30 19:00
miejsce
Opera Nova, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-30 19:00
miejsce
Teatr Adria, Bydgoszcz, Toruńska 30
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Teatr Adria, Bydgoszcz, Toruńska 30
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 20:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany