18 maj 2020

Na Kujawach i Pomorzu ZUS wypłacił ponad 58,5 mln zł postojowych

fot. nadesłane
Na Kujawach i Pomorzu ZUS wypłacił postojowe na kwotę ponad 58,5 mln zł. Otrzymało je prawie 29,4 tys. przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne. Większość wypłaconych środków, bo aż 80 proc. trafiła do osób prowadzących działalność gospodarczą. ZUS wypłaca już postojowe dla osób, które wystąpiły o świadczenie kolejny raz.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Świadczenia postojowe są wypłacane od 15 kwietnia. Postojowe dostało dotychczas ponad 29,4 tys. osób w regionie. Bydgoski oddział ZUS wypłacił ponad 14,8 tys. świadczeń postojowych, na łączną kwotę przeszło 29,5 mln złotych.

Natomiast toruńska placówka ZUS zrealizowała 14,5 tys. wypłat, na kwotę niemal 29 mln złotych. W całym kraju przelewy trafiły na konta blisko 628 tys. osób na łączną kwotę ponad 1 mld 200 mln złotych – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Wniosek o świadczenie postojowe może być złożony najpóźniej w ciągu 3 miesięcy po miesiącu, w którym zostanie zniesiony ogłoszony stan epidemii. Osoby, które otrzymały pierwsze postojowe, mogą już składać wnioski o wypłatę kolejnego. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie poprawiła się.

Pracownicy ZUS dokładają wszelkich starań, by wypłaty realizowane były możliwie jak najszybciej. Niestety nadal jest duża liczba błędów, które wymagają postępowań wyjaśniających, co znacznie opóźnia realizację wypłat – dodaje rzeczniczka.

Wnioski do ZUS można składać elektronicznie lub papierowo. ZUS zachęca, do wyboru drogi elektronicznej (za pomocą Platformy Usług Elektronicznych).To zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy i wypłatę świadczenia. Informacje o tym, komu przysługuje postojowe i jak złożyć prawidłowy wniosek, są na stronie internetowej www.zus.pl.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-12-20 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-30 16:00
miejsce
Parafia polskokatolicka...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-03 16:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-05 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany