Pierwsze przelewy w ramach bonu na kontach firm turystycznych

fot. nadesłane
ZUS przekazał pierwsze środki z Polskiego Bonu Turystycznego na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego. Przelewy otrzymało niemal 6 tys. podmiotów, na łączną kwotę 23 mln złotych.
REKLAMA
Zakład Ubezpieczeń Społecznych odpowiada za realizację płatności bonem na rzecz przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego. W środę przelaliśmy pierwszą transzę środków.

Do 5,8 tys. podmiotów trafiło łącznie około 23 mln złotych. Niektóre duże ośrodki otrzymały kwoty o wartości ponad  500 tys. złotych. – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.


Konieczne konto na PUE ZUS

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, muszą wpisać się na listę prowadzoną przez POT. Można to zrobić wyłącznie za pośrednictwem PUE. Dlatego trzeba mieć tam założony profil. Do tej pory do programu zarejestrowało się ok. 14,9 tys. podmiotów. Ich listę można sprawdzić na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

- Aby przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny, na PUE ZUS trzeba wypełnić „Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny" (PBT). Na PUE podmiot turystyczny może także upoważniać swoich pracowników do przyjmowania płatności bonem. Ma również dostęp do swoich rozliczeń

– informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.


Aktywowano ponad 606 tys. bonów

Bony turystyczne zostały wygenerowane na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie wychowawcze Rodzina 500+. Aby skorzystać z bonu, nie trzeba składać żadnego wniosku, wystarczy zalogować się na PUE ZUS i aktywować bon podając swoje dane kontaktowe – adres e-mail i nr telefonu komórkowego.  Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Dotychczas bony aktywowało blisko  606,3 tys. osób na łączną kwotę 519,2 mln zł. Bon można wykorzystać do 31 marca 2022 r.  Nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-04-10 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-24 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-16 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-13 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany