31 lipiec 2021

Niekorzystne warunki na szlakach; wolontariusze sprzątają Tatry

fot. PAP
Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne; na szlakach miejscami jest mokro i ślisko, szczególnie na kamieniach. Na odcinkach leśnych zalega błoto i występują kałuże – poinformował w sobotę Tatrzański Park Narodowy. Mimo deszczu tysiące osób sprząta Tatry.
REKLAMA

Wolontariusze biorą w sobotę udział w 10. edycji akcji Czyste Tatry ekoMałopolska. Jak poinformowali organizatorzy, w projekcie bierze udział 4 tys. osób. Mimo deszczu wyszli oni na górskie szlaki, aby zbierać śmieci.

TPN wydał w sobotę komunikat o niekorzystnych warunkach na szlakach i zaapelował, aby przed wyjściem w góry sprawdzić prognozę pogody, zaplanować swój pobyt, wziąć też pod uwagę panujący ruch turystyczny.

Pracownicy parku podkreślają, że tego lata ruch turystyczny w Tatrach jest bardzo duży. Zatory tworzą się szczególnie w miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia, np. łańcuchy – zwłaszcza w rejonie Giewontu, Świnicy, Rysów oraz Orlej Perci.

IMGW zapowiedział na sobotę opady deszczu i burze, które najsilniejsze będą na południu, w centrum i na wschodzie. (PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-11-25 19:00
miejsce
Eljazz, Bydgoszcz, Kręta 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:30
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-01 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-02 20:00
miejsce
Fabryka Lloyda, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany