12 październik 2019

Terytorials medalistą w Doha!

fot. DWOT, https://www.facebook.com/igacosmiga/
Historyczny finał Mistrzostw Świata 4x400m w Doha. Po raz pierwszy Polki, w tym Terytorials szer. Iga Baumgart-Witan, zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x400m.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Reprezentantki Polski biegnące w składzie Iga Baumgart-Witan (Terytorials z 8K-PBOT), Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x400m na mistrzostwach świata w Dosze. Z wynikiem 3:21.89 pobiły rekord Polski i tym samym poprawiły wynik z poprzednich mistrzostw świata w 2017 roku w Londynie.

Polki od samego początku biegły zdecydowanie i po prostu- znakomicie. Iga Baumgart-Witan i Patrycja Wyciszkiewicz wypracowały drugą pozycję.  Na pierwszej pozycji biegły niezagrożone Amerykanki, natomiast biało-czerwone utrzymywały przewagę nad Wielką Brytanią i Jamajką.

„Jesteśmy ViceMistrzyniami Świata!!!! Dziękujemy!!!!” – oznajmiła szer. Baumgart-Witan na swoim profilu.

„Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach służą tacy sportowcy. Stanowią wzór do naśladowania i  najlepszy przykład determinacji w dążeniu do osiągania swojego celu”-komentuje dowódca 8K-PBOT, płk Krzysztof Stańczyk.

Obecnie w WOT służbę pełni już ponad 21 700 żołnierzy, w tym 18 000  ochotników oraz ponad 3 100 żołnierzy zawodowych.


Dla kogo WOT?

Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się zarówno kobiety jak i mężczyźni, nie pełniący do tej pory żadnej formy służby wojskowej, a także rezerwiści.
Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT jest świetnym balansem pomiędzy życiem rodzinnym, zawodowym i możliwością służby dla Polski.

Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników za pośrednictwem organizowanych kursów specjalistycznych. Dla dużej części naszych żołnierzy bardzo istotne jest to, że mogą oni pełnić służbę w pobliżu miejsca zamieszkania.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-06 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-10 19:00
miejsce
Pub Antena, Bydgoszcz, Modrakowa 53
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-15 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany