Młodzi trenują kolarstwo

fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl, Filip Kowalkowski dla UMWKP
W okresie wakacyjnym rowerzyści nie rezygnują z treningów. Ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów z naszego regionu bierze udział w zajęciach kolarskich. W Kujawsko-Pomorskiem funkcjonuje 36 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
702
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

- W regionie inwestujemy nie tylko w rozbudowę bazy sportowej, ale również w projekty wspierające aktywność fizyczną mieszkańców. Szczególnie zależy nam na zachęceniu do uprawiania sportu jak największej liczby dzieci i młodzieży

– mówi marszałek Piotr Całbecki.

 W naszym województwie działa 36 szkółek kolarskich, funkcjonujących na terenie 29 gmin i 12 powiatów. Udział w szkółkach jest wstępem do uprawiania kolarstwa w profesjonalnych klubach. W ramach projektu wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w sprzęt: rowery, kaski i stroje. Dwugodzinne treningi  odbywają się 2-3 razy w tygodniu w piętnastoosobowych grupach. Realizacja programu potrwa do końca roku.

Projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich realizowany jest już szósty sezon. W tym roku na realizację zadania samorząd województwa przeznaczył 200 tysięcy złotych. Łącznie od 2015 roku wsparliśmy działanie szkółek kwotą 1 miliona 180 tysięcy złotych. Koordynatorem tegorocznej edycji jest Autonomiczna Ludowa Kolarska Sekcja STAL Grudziądz.
Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie w liczbach:
  • na terenie 29 gmin i 12 powiatów w województwie działa 36 szkółek kolarskich
  • w każdej szkółce trenuje 15 dzieci
  • w szóstej edycji programu bierze udział 525 młodych adeptów kolarstwa
  • w szkółkach trenują młodzi w wieku 11-15 lat
  • dwugodzinne zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu
  • od 2015 roku samorząd województwa wsparł program kwotą blisko 1,2 miliona złotych.
Wśród współorganizowanych przez Urząd Marszałkowski programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży są także lekcje pływania i zajęcia z lekkiej atletyki. Koordynatorem projektu „Lekkoatletyka dla każdego” jest wybrany w konkursie Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki w Bydgoszczy. Realizacja programu „Umiem pływać” została wznowiona po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Część dzieci wróciła już na pływalnie.

Od początku czerwca miłośnicy dwóch kółek biorą udział w rajdach z cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokonuje zaproponowaną trasę. Do niedzieli (5 lipca) trwa rajd w Żninie, ruszyły już zapisy na przejazd w Lipnie. Na kolejne zapraszamy do Brodnicy i Bydgoszczy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
702
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-14 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-15 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-16 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany