3 sierpień 2021

Kujawsko-Pomorskie dla młodych cyklistów!

fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Spojrzenie młodych ludzi na jazdę rowerem jako ciekawy sposób aktywnego spędzania czasu, ale także odnajdywanie nowych talentów sportowych to zadania jakie stawia przed sobą program Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Rozwój młodych sportowców wspiera samorząd województwa.
REKLAMA

- Inwestujemy nie tylko w rozbudowę bazy sportowej, ale również w projekty wspierające aktywność fizyczną mieszkańców naszego regionu. Szczególnie zależy nam na zachęceniu do uprawiania sportu jak największej liczby dzieci i młodzieży

– mówi marszałek Piotr Całbecki.

Z myślą o przyszłych kolarskich mistrzach pokroju pochodzącego z Chełmży (powiat toruński) Michała Kwiatkowskiego, już siódmy sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Szkolenia młodych adeptów odbywają się w 35 szkółkach zlokalizowanych w 31 gminach na obszarze 11 powiatów naszego województwa. Celem programu jest promocja aktywności fizycznej i wyrównywanie dostępu do niej w formie zorganizowanej. Zajęcia pozwalają także na wypracowanie systemu identyfikacji talentów wśród najmłodszych.


Lista szkółek biorących udział w projekcie

Funkcję wojewódzkiego operatora pełni w tym roku Autonomiczna Ludowa Kolarska Sekcja "STAL" Grudziądz. Szkolenia prowadzone są przez instruktorów kolarstwa i skierowane do uczniów w wieku 11-15 lat. Uczestnicy wystartują m.in. w zawodach Wojewódzkiej Ligi Kolarskiej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz wydarzeniach organizowanych na terenie całego kraju. Z tegorocznej oferty skorzysta 525 osób. Również w zeszłym roku w zajęciach kolarskich w naszym regionie udział wzięło ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów.


Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie w liczbach:
  • Program jest realizowany po raz 7
  • Zajęcia odbywają się w 35 szkółkach
  • Cykliści szkolą się w 31 gminach naszego województwa
  • Z oferty w tym roku skorzysta 525 uczniów
  • Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 11-15 lat.

Rajdy rowerowe w Kujawsko-Pomorskiem

Samorząd województwa wspiera nie tylko młodych cyklistów. W naszym regionie organizowane są także rajdy rowerowe w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. W tym roku fani dwóch kółek mogli spróbować swoich sił już w Brodnicy i Kruszwicy (powiat inowrocławski), okrążając jezioro Gopło. Przed cyklistami jeszcze wydarzenia w Bydgoszczy, Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) i Toruniu. Trwają zapisy na oba wydarzenia.

W sobotę (24 lipca) z okazji obchodów Roku Świętego Jakuba z Brodnicy wystartowała sztafeta rowerowa wzdłuż szlaku, który prowadzi pielgrzymów do grobu apostoła. Rowerowe wydarzenia w województwie można śledzić za pośrednictwem naszej aplikacji dostępnej na systemy Android i iOS.

Trwają także zapisy na 5. edycję Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Enea Pałuki Tour, który odbędzie się w otoczeniu krajobrazów ziemi pałuckiej. Impreza rozpocznie się 5 września w Żninie. Chętni udział mogą zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-11-19 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-20 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:30
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-01 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany