2 marzec 2020

Karolina Bosiek 13. w Mistrzostwach Świata w wieloboju

Karolina Bosiek zajęła trzynaste miejsce w łyżwiarskich Mistrzostwach Świata w Wieloboju, które zakończyły się w norweskim Hamar. Bosiek wygrała klasyfikację na 500 metrów, ale dystansach 1500 i 3000 metrów uplasowała się na dalszych pozycjach.
W rywalizacji na wszystkich dystansach rywalizowała także Karolina Gąsecka, która uplasowała się na 23. pozycji. Z kolei wśród mężczyzn 21. miejsce zajął Marcin Bachanek. Najlepsi okazali się Holendrzy – Ireen Wüst i Patrick Roest.

W Hamar rywalizowali także sprinterzy, którzy rywalizowali na 1000 metrów i raz na 500 metrów. W rywalizacji kobiet na szesnastej pozycji uplasowała się Kaja Ziomek, a 27. była Andżelika Wójcik. Z kolei wśród mężczyzn piętnastą lokatę zajął Artur Nogal, a trzy miejsca niżej uplasował się Damian Żurek.

Mistrzostwa Świata w wieloboju w Hamar nie były jeszcze zakończeniem sezonu dla łyżwiarzy szybkich. 7 i 8 marca w Heerenveen zaplanowany jest finał Pucharu Świata, a tuż po nim w Amsterdamie odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata.

Mistrzostwa świata w wieloboju, Hamar

Kobiety

Klasyfikacja generalna (500, 1500, 5000, 10000 metrów)
1. Ireen Wüst (Holandia) 159.524
2. Ivanie Blondin (Kanada) 160.462
3. Antoinette de Jong (Holandia) 160.631
13. Karolina Bosiek 120.050
23. Karolina Gąsecka 125.330
Klasyfikacja sprinterska (500, 500, 1000, 1000)
1. Miho Takagi (Japonia) 148.870
2. Nao Kodaira (Japonia) 150.150
3. Olga Fatkulina (Rosja) 150.430
16. Kaja Ziomek (Polska) 155.105
27. Andżelika Wójcik (Polska) 119.980

Mężczyźni

Klasyfikacja generalna (500, 1500, 3000, 5000 metrów)
1.  Patrick Roest (Holandia) 147.880
2. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 149.277
3. Seitaro Ichinohe (Japonia) 149.310
21.  Marcin Bachanek (Polska) 114.095
Klasyfikacja sprinterska (500, 1000, 1000)
1. Tatsuya Shinhama (Japonia) 137.465
2. Laurent Dubreuil (Kanada) 137.700
3. Min Kyu Cha (Korea Płd.) 138.425