Kolejne kurtko-śpiwory dla potrzebujących

fot. KWP w Bydgoszczy
Bydgoscy policjanci otrzymali kolejną partię „kurtko-śpiworów”, które trafią do osób potrzebujących. Bezcenny dar dla potrzebujących został przekazany dzięki dobrej współpracy instytucji i organizacji zajmujących się ubogimi i bezdomnymi w naszym mieście. Kurtko-śpiwory trafią do osób zagrożonych hipotermią. Ten dar może uratować czyjeś życie przed śmiercią z powodu wychłodzenia.
REKLAMA

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ktoś umiera z wychłodzenia. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni. Dlatego też podmioty działające na rzecz bezpieczeństwa kierują swoje działania w ich stronę.

W tego rodzaju działania angażują się również bydgoscy policjanci, którzy kontrolują w tym okresie miejsca przebywania osób bezdomnych, sprawdzając czy ktoś potrzebuje pomocy. Ale nie tylko. Bydgoska policja jest jedną z instytucji, do której trafiły kurtko-śpiwory przeznaczone dla osób, dla których zagrożeniem może być wychłodzenie organizmu.

W minioną środę (29.01.2020), na ręce p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Mariusza Sobieckiego, Prezes Fundacji Skarbowości przekazał kolejnych 10 kurtko-śpiworów. Po przekazaniu rzeczy mł. insp. Mariusz Sobiecki złożył serdeczne podziękowania za piękny gest dla najbardziej potrzebujących osób.

Ufundowane „kurtko–śpiwory” trafią do znanym policjantom potrzebującym, którzy zdecydowali, że bezdomność to „ich sposób na życie”. Dzięki nim nie będą narażeni na wychłodzenie i hipotermię.

Jednocześnie zapraszamy do dołączenia do Ogólnopolskiej Kampanii Dobroczynnej CIEPŁE SERCE i podarowanie „ciepłego serca” ubogim i potrzebującym.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-02-23 16:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-23 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-23 17:30
miejsce
Estrada StageBar, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-23 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany