18 styczeń 2023

Dobre rady na zimowe wypady

fot. KWP w Bydgoszczy
Wczoraj (17.01.2022) w Zespole Szkół im. im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej podkom. Monika Złotowska i Katarzyna Rzepińska wraz z dzielnicowym mł. asp. Dawidem Kumkowskim z fordońskiego komisariatu spotkali się z uczniami klas 4-8 aby udzielić im dobrych rad na zimowe wypady.
REKLAMA

Okres ferii to czas na odpoczynek, relaks i zabawę. Niezależnie jednak od tego, gdzie spędzane są ferie ważne jest, aby były zachowane podstawowe zasady i przepisy bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku. Dzieciom w zimowych zabawach podczas jazdy na sankach, nartach, łyżwach oraz snowboardzie powinni towarzyszyć dorośli opiekunowie. Do tych aktywności należy wybierać tylko bezpieczne, specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu dróg, ani przywiązywać ich do pojazdów mechanicznych. Zorganizowany w ten sposób kulig jest nie tylko niezgodny z przepisami, ale przede wszystkim niebezpieczny dla wszystkich jego uczestników.

Omówiono również podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz o tym jak ważne jest wyposażenie w elementy odblaskowe.

Wspomniano o możliwości kontroli środków transportów przy zorganizowanych wyjazdach.

Na zakończenie spotkania rozdano dzieciom ulotki dotyczące konkursu organizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji w ramach akcji profilaktycznej "Kręci Mnie Bezpieczeństwo na stoku" pod nazwą " Śnieżny Dekalog".

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bydgoszcz
-2.2°C
wschód słońca: 07:38
zachód słońca: 16:23
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2023-01-28 16:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-28 18:00
miejsce
Fabryka Lloyda, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-28 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 19:00
miejsce
Klub Wiatrakowa, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany