Festiwal Pozytywka 2021. Przedstawiamy program!

fot. nadesłane
26 sierpnia rozpoczyna się jubileuszowa, 5. edycja Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka. Z dumą przedstawiamy program festiwalu.
REKLAMA
Programując tegoroczną Pozytywkę postawiliśmy sobie za cel stworzenie festiwalu, który proponuje fascynujące wydarzenia skierowane do dzieci z wszystkich grup wiekowych. Znajdziecie w nim wydarzenia dla „NajNajów” (najmłodszych dzieci w wieku do lat 3), a także dla dzieci w przedziałach wiekowych od 3 do 12 lat.

Program jest też różnorodny formalnie. Są koncerty, spektakle teatralne i warsztaty. Zaplanowaliśmy gry terenowe i instalacje w plenerze. Nowością są dwa, kluczowe wydarzenia: oficjalna Gala Otwarcia z koncertem najlepszej muzyki z pełnometrażowych filmów animowanych (w tym wielkich hitów Disney’a jak „Pocahontas” czy „Król Lew”) oraz premiera książki „Magiczna Bydgoszcz”.

Premiera „Magicznej Bydgoszczy” będzie wydarzeniem wyjątkowym, bo i sama książka jest wyjątkowa. Nie będzie to „zwykła” prezentacja książki. Zmieniliśmy ją w interdyscyplinarne wydarzenie, które odbędzie się w centrum kultury Kino Pomorzanin w samym centrum Bydgoszczy. Wybraliśmy Pomorzanina ze względu na jego magiczna historię - najpiękniejszego kina Bydgoszczy, o kilkudziesięcioletniej historii, „przywróconego do życia” przez naszego mecenasa firmę Moderator.

Nasza publikacja jest pierwszym w historii Bydgoszczy, magicznym przewodnikiem po mieście, które uważamy od lat za magiczne. Być może wiele osób będzie tym zaskoczone, ale teksty - wiersze - do „Magicznej Bydgoszczy” napisał Jarosław „Bisz” Jaruszewski. W świecie muzyki znany jako jeden z najciekawszych raperów, w naszej książce ujawnia swoją poetycką duszę.

Chcemy, aby festiwal był jak najszerzej dostępny dla widzów. Dlatego większość wydarzeń odbędzie się w Miasteczku Festiwalowym w bydgoskim Parku Kochanowskiego i wstęp na nie będzie bezpłatny. Znajdzie się w nim m.in. Magiczny Cyrkowy Zakątek, który stworzyliśmy z naszym mecenasem, firmą Bydgosta.

Niektóre z punktów programu wymagają zapisów z racji ograniczonej liczby miejsc, a klika wydarzeń jest biletowanych. Bilety można zakupić na portalu Bilety24.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-11-19 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-20 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:30
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-01 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany