21 luty 2020

Zasłużonym dla Ojczyzny

fot. nadesłane
Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz w sposób szczególny uhonorował dziś osoby wybitnie zasłużone w działalności na rzecz: przemian demokratycznych w Polsce, działalności społecznej i charytatywnej. Odznaczenia otrzymały również osoby zasłużone w dziedzinie kultury, budownictwa oraz kultywowania pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny. W sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 roku odbyła się uroczystość wręczenia m.in. odznaczeń resortowych oraz państwowych.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
696
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
- Szanowni Państwo, Wasza obecność dziś tutaj to nie przypadek. To Wasza ciężka, heroiczna praca na rzecz Ojczyzny w obszarze przemian demokratycznych i dziedzin, którymi zajmujecie się w sposób wybitny. Serdecznie za tę służbę dziękuję i gratuluję, że swoją postawą dajecie wzór postępowania i pracy dla tak wielu. Bardzo proszę, abyście kontynuowali tę działalność na rzecz województwa kujawsko-pomorskiego, regionu i Polski – podsumował Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczono: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Orderu Krzyża Niepodległości, Brązowe Krzyże Zasługi, Medale Złote, Srebrne i Brązowe za Długoletnią Służbę, Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis", odznakę „Za zasługi dla budownictwa”, Medale „Pro Patria”, odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.


Lista odznaczonych:
  • Tadeusz Lewandowski - Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
  • Zbigniew Kozłow - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
  • Ryszard Błaszczyk - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (pośmiertnie)
  • Jan Junk - Krzyż Orderu Krzyża Niepodległości
  • Jerzy Ekert - Brązowy Krzyż Zasługi
  • Małgorzata Jurek - Brązowy Krzyż Zasługi
  • Janusz Rutkowski - Brązowy Krzyż Zasługi
  • Anna Tomkowiak - Brązowy Krzyż Zasługi
  • Roman Borowiak - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Alfred Cabański - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Lidia Charendziak - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Ewa Dekańska - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Mariola Drogowska - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Grażyna Filipiak - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Ewa Florczyk - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Maria Fiutak - Medal Złoty za Długoletnią Służbę,
  • Jerzy Krysiński - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Józef Majchrzak - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Tadeusz Majewski - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Alina Matuszak - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Anna Mielcarska - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Tadeusz Pawłowski - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Krystyna Prus - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Dariusz Rumński - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Dariusz Swół - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Barbara Szewczyk - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Grażyna Śledź - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Lucyna Urbańska - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Anna Wilkanowska - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Anna Wiśniewska - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
  • Małgorzata Butlewska - Medal Srebrny za Długoletnią Służbę
  • Teresa Dzikowska - Medal Srebrny za Długoletnią Służbę
  • Natalia Kowalska - Medal Srebrny za Długoletnią Służbę
  • Anna Rejowska - Medal Srebrny za Długoletnią Służbę
  • Wioletta Rutecka - Medal Srebrny za Długoletnią Służbę
  • Kinga Krzemieniewska-Pawlos - Medal Brązowy za Długoletnią Służbę
  • Magdalena Marcinkowska - Medal Brązowy za Długoletnią Służbę
  • Katarzyna Mroczkowska - Medal Brązowy za Długoletnią Służbę
  • Krzysztof Olszewski - Medal Brązowy za Długoletnią Służbę
  • Ewelina Wójcik - Medal Brązowy za Długoletnią Służbę
  • Agnieszka Zygowska - Medal Brązowy za Długoletnią Służbę
  • Aniela Bobrowska-Woźniak - Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości
  • Edmund Semrau - Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości
  • Zdzisław Jankowiak - Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości
  • Joanna Kowalska - Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości
  • Lesław Welker - Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
  • Wiesława Józefowicz - odznaka "Za zasługi dla budownictwa"
  • Marcin Domański - Medal Pro Patria
  • Piotr Ruliński - Medal Pro Patria
  • Bartosz Trojan - Medal Pro Patria
  • Orkiestra OSP Jeziora Wielkie - Zasłużony dla Kultury Polskiej
  • Adam Drążek - Medal Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
  • Szymon Szumiło - Medal Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
696
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-10 19:00
miejsce
Pub Antena, Bydgoszcz, Modrakowa 53
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-15 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany