7 czerwiec 2021

Święto Województwa

Mszą świętą w intencji regionu i uroczystą sesją sejmiku województwa w historycznym gmachu Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy uczcimy dziś (7 czerwca) Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
REKLAMA
Transmisja od godz. 14

- To szczególny dzień, w którym wspominamy patrona naszego regionu, świętego Jana Pawła II, i jego wizyty na Kujawach i Pomorzu, czerpiąc inspirację z tamtych z Nim spotkań, z Jego słów, troski o polskie sprawy, z miłości społecznej, którą obejmował wszystkich. Ufam, że jest tu z nami i jak dobry ojciec poleca nas boskiej opiece

– mówi marszałek Piotr Całbecki.

Gośćmi uroczystej, transmitowanej online sesji sejmiku będą m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, a także przedstawiciele blisko stu instytucji w całym regionie zaangażowanych walkę z epidemią covid-19, którzy odbiorą specjalne podziękowania podpisane przez gospodarza województwa i przewodniczącą sejmiku Elżbietę Piniewską (załącznik). Oprawą posiedzenia będą przygotowana przez toruńską Książnicę Kopernikańską wystawa poświęcona doktor Wandzie Błeńskiej (1911-2014), związanej biograficznie z Toruniem lekarce, która przez wiele lat prowadziła w Ugandzie ośrodek dla trędowatych, a także wykład na temat doktor Błeńskiej, który wygłosi prof. Michał Białkowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Początek transmisji godz. 14.

W programie obchodów jeszcze m.in. mobilna plenerowa wystawa Galerii Rusz (7 czerwca, Bydgoszcz) oraz kujawskie i pomorskie legendy czytane online przez aktorów Teatru Horzycy i Teatru Muzycznego (7 czerwca).

Świąteczny blok wydarzeń zamknie zaplanowana na 17 czerwca gala Nagród Marszałka Województwa.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-10-29 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-05 20:00
miejsce
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 16:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany