9 listopad 2010

Bliżej do rewitalizacji Fordonu

zdjęcie: Bliżej do rewitalizacji Fordonu / www.bydgoszcz.pl
www.bydgoszcz.pl
Jeszcze tej zimy rozpoczną się pierwsze prace budowlane, dzięki którym Fordon odzyska swój blask. W pierwszej kolejności odnowione zostaną ulice prowadzące do Wisły oraz tereny bezpośrednio sąsiadujące z rzeką. Co najważniejsze poprawi się również poziom bezpieczeństwa osiedla podczas powodzi.

- Chcemy Fordon, niegdyś osobne miasto, wkomponować w Bydgoszcz. Ta część naszego miasta ma niesamowity potencjał. Przygotowany przez ekspertów z Holandii masterplan pozwoli znacząco podnieść komfort życia mieszkańców Fordonu – mówił Wojciech Nowacki, zastępca prezydenta miasta.

W pierwszym etapie, jeszcze tej zimy, wyrównany zostanie teren nad samą Wisłą. Nawiezienie ziemi pozwoli na wiosnę przyszłego roku stworzyć w tym miejscu polanę rekreacyjną. Nową jakość zyskają również ulice, które prowadzą nad rzekę – Kapeluszników i Frycza-Modrzewskiego.

Projekt przygotowywany przez pracownię RDH ma szansę stać się programem pilotażowym, dzięki któremu poprawi się poziom zabezpieczeń przeciwpowodziowych nie tylko w Bydgoszczy, lecz w całym kraju. Miasto razem z pracownią zamierza wystąpić o grant na ten cel do stosownych instytucji w Holandii. – Masterplan dla Fordonu to założenie całościowe, które na każdym etapie bierze pod uwagę zarówno atrakcyjność projektu dla mieszkańców, jak i poziom ich bezpieczeństwa – mówił Huub Droogh, projektant z RDH.

- Fordon zamieszkuje blisko 80 tysięcy bydgoszczan, dlatego realizacja masterplanu oraz budowa linii tramwajowej do Fordonu stanowią dla miasta zadania priorytetowe - dodał prezydent Konstanty Dombrowicz.

Więcej o masterplanie TUTAJ.

www.bydgoszcz.pl

Poczuj Miętę, Bydgoszcz, Ul....