5 sierpień 2022

Złodziej roweru wpadł w ręce policjantów ze Szwederowa

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży. 34-latek ukradł sprzed sklepu rower. Mężczyznę jadącego na skradzionym jednośladzie zauważył jeden z policjantów na podglądzie kamer miejskiego monitoringu. Podejrzany działał w warunkach recydywy.
REKLAMA

Wczoraj (4.08.2022) po godzinie 21:00 policjanci z bydgoskiego Szwederowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru sprzed sklepu przy ulicy Biziela w Bydgoszczy. Na miejsce pojechali kryminalni. Tam zastali zgłaszającego.

Z jego relacji wynikało, że na chwilę pozostawił przed sklepem niezabezpieczony rower, aby szybko zrobić zakupy. W tym czasie sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego ukradł rower.

Funkcjonariusze na miejscu przejrzeli monitoring sklepu. Na jednej z zewnętrznych kamer został zarejestrowany sprawca kradzieży. Na nagraniu było widać jak mężczyzna wsiada na rower i odjeżdża w kierunku ulicy gen. Grzmota-Skotnickiego. Policjanci przekazali rysopis dyżurnemu, a następnie opatrolowali okoliczne ulice. Niestety sprawcy nie napotkali.

Następnie kryminalni wrócili do komisariatu. Tam, będąc w pomieszczeniu dyżurnego, zauważyli na podglądzie kamer miejskiego monitoringu sprawcę, który przemieszczał się rowerem po płycie Starego Rynku. Mężczyzna jechał w kierunku ulicy Mostowej.

Policjanci natychmiast powiadomili o tej sytuacji patrole znajdujące się w centrum miasta. Chwilę później jeden z patroli namierzył i zatrzymał mężczyznę na ulicy Gdańskiej. Zatrzymany był agresywny i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Obezwładniony 34-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Przestępstwa tego dokonał w warunkach recydywy, co wiąże się ze znacznie wyższą karą. Skradzione mienie wróciło do właściciela.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bydgoszcz
16.6°C
wschód słońca: 05:18
zachód słońca: 20:28
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2022-08-12 18:00
miejsce
Fabryka Lloyda, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-13 21:00
miejsce
Music Cafe Szpulka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-15 18:00
miejsce
La Rosa, Bydgoszcz, Pl....
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-21 13:00
miejsce
Wake Park, Bydgoszcz, Gdańska 173-175
wstęp biletowany