26 lipiec 2021

W niedzielę odnotowano ponad 1500 akcji

fot. PAP
W niedzielę strażacy wyjeżdżali do akcji 1539 razy, w tym 354 razy do pożarów - przekazała Państwowa Straż Pożarna.
REKLAMA

Poza tym 1045 zdarzeń dotyczyło miejscowych zagrożeń, a 140 były to alarmy fałszywe. W pożarach śmierć poniosła jedna osoba, a 9 zostało rannych. Podczas miejscowych zagrożeń zginęło 14 osób, a 178 zostało rannych.

W województwie mazowieckim podczas weekendu strażacy odnotowali 568 interwencji. 111 razy wyjeżdżali do pożarów i 403 do miejscowych zagrożeń. 54 alarmy okazały się fałszywe. "Strażacy odnotowali 18 pożarów lasów (w tym 11 na terenie powiatu wołomińskiego), 42 pożarów traw i nieużytków, 56 wypadków drogowych oraz 110 razy usuwali gniazda pszczół i szerszeni" - poinformował oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Podczas weekendu mazowieccy strażacy sześć razy interweniowali na akwenach. "Na terenie powiatu lipskiego dwukrotnie zespół złożony ze strażaka i policjanta patrolował rzekę Wisłę w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2021"" - zaznaczył strażak.

W niedzielę 25 lipca w powiecie kozienickim doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na Wiśle, na progu spiętrzającym wodę przy elektrowni, wywrócił się kajak. Płynące nim dwie osoby wypadły wraz z całym ekwipunkiem. Udało im się dopłynąć do brzegu, trzymając się kajaka. Jak wskazał Kierzkowski "działania strażaków polegały na zwodowaniu łodzi, odnalezieniu poszkodowanych oraz na podjęciu z nurtu unoszącego się ekwipunku który odpłynął około trzech kilometrów od miejsca zdarzenia".

Sochaczewscy strażacy w sobotę oraz niedzielę pomagali Policji w poszukiwaniach zaginionego od 22 lipca kajakarza na rzece Bzura. "Niestety, ciało zaginionego mężczyzny odnaleziono nieopodal wsi Brochów" - przekazał Kierzkowski. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-11-19 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-20 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:30
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-01 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany