25 listopad 2019

Poszukiwany z narkotykami i zakazem wpadł w ręce bydgoskiej „drogówki”

Patrol z wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy zatrzymał poszukiwanego 19-latka. Młodzieniec kierował pojazdem pomimo orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów. Posiadał przy sobie narkotyki. Najprawdopodobniej prowadził też pojazd pod ich wpływem. Zatrzymany został również jego pasażer, który posiadał podejrzane substancje.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
696
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W sobotę (23.11.2019) około godziny 1:20 na ul. Focha w Bydgoszczy, patrol „drogówki” zauważył pojazd marki Daewoo Matiz, którego pasażer nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli na ulicy Królowej Jadwigi.

W trakcie sprawdzania osób w policyjnej bazie wyszło, że kierujący jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do osadzenia w areszcie śledczym lub zakładzie karnym. Okazało się, że 19-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Co więcej, zakaz ma nadal aktualny. To nie koniec.

Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim osiem porcji marihuany i jedną amfetaminy. Podejrzane substancje posiadał również jeden z pasażerów. Przy 27-latku znaleźli dwa woreczki strunowe z białymi kryształkami oraz woreczek z pomarańczowym proszkiem. Mundurowi zatrzymali ich. Pojazd zholowali. Drugiego z pasażerów ukarali mandatem karnym za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Kierowca został przebadany w bydgoskiej komendzie na zwartość narkotyków w organizmie. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się pod wpływem zakazanych środków psychoaktywnych lub psychotropowych. Do badań została mu pobrana krew. 19 i 27-latek trafili do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Błonia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 19-latkowi zarzut złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania narkotyków. Co więcej, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, prowadził pojazd pod wpływem zakazanych środków odurzających.

Natomiast jego 27-letni kolega został przesłuchany i zwolniony. Jeśli ekspertyza laboratoryjna wykaże, że zabezpieczone przy nim substancje to zakazane środki psychotropowe, wówczas usłyszy zarzut dotyczący złamania przepisów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

19-latek trafił już za kraty zakładu karnego.

 
źródło: policja.pl (Autor: kom. Przemysław Słomski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
696
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-14 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-15 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-16 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany