9 czerwiec 2021

Młodzież kontra narkotyki

fot. KWP w Bydgoszczy
Wczoraj (08.06.2021) odbyły się spotkania młodzieży Technikum TEB EDUKACJA w Bydgoszczy z sierż. szt. Małgorzatą Tworek-Haraszkiewicz z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KP Śródmieście. Celem spotkania było rozpowszechnianie wiedzy na temat wszelkich skutków stosowania substancji zmieniających świadomość i prowadzących do uzależnienia.
REKLAMA

Jednym z wiodących aspektów poruszanego obszaru tematycznego, była odpowiedzialność karna nieletnich wynikająca z posiadania, udzielania czy też zażywania narkotyków i dopalaczy. Młodzież wraz z policjantką omawiała mechanizm uzależnienia, konsekwencje zdrowotne, prawne i społeczne oraz inne sytuacje wynikające z tego typu "rozrywki".

Przypomniano, że z uwagi na nadchodzący okres wakacyjny, wielu z nich będzie znajdować się w sytuacjach generujących różne okazje zagrażające ich zdrowiu, a co za tym idzie w przypadku substancji odurzających, w tym nowych środków zmieniających świadomość, również konsekwencji prawnych. Należy wtedy pamiętać o zdrowym rozsądku, trenować asertywność i przewidywać konsekwencje.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-10-29 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-05 20:00
miejsce
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 16:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany