Koronowscy policjanci, wspólnie z OTOZ Animals Bydgoszcz, interweniowali w sprawie zaniedbanego psa

fot. OTOZ Animals oddziału kujawsko-pomorskiego
Dzielnicowi z komisariatu w Koronowie, wspólnie z OTOZ Animals Bydgoszcz, podjęli działania dotyczące skrajnie zaniedbanego psa. Zwierzę zostało odebrane właścicielowi i przewiezione do kliniki weterynaryjnej.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
681
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Koronowscy policjanci przez cały rok współpracują z OTOZ Animals z oddziału kujawsko–pomorskiego. Niejednokrotnie podejmowali wspólne interwencje dotyczące zwierząt na terenie gminy Koronowo.

Tym razem interwencja dotyczyła skrajnie zaniedbanego psa w gminie Koronowo. Jak ustalili policjanci wspólnie z pracownikami OTOZ Animals, jego właściciel nie wypuszczał w ogóle psa z kojca, a ten obrastał tam brudem i odchodami.

Dzięki zdecydowanym działaniom Inspektorów OTOZ Animals oddziału kujawsko-pomorskiego oraz dzielnicowych z Komisariatu Policji w Koronowie pies został odebrany i przewieziony do kliniki weterynaryjnej. Tam zostały mu usunięte kołtuny, które stanowiły ponad 30 % wagi jego ciała. Właściciel czworonoga został ukarany.

Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie apelują do mieszkańców posiadających psy o przestrzeganie obowiązujących przepisów normujących zasady trzymania tych zwierząt.

Właściciele zwierząt bardzo często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji własnych zaniedbań, takich jak trzymanie psa na łańcuchu krótszym niż 3 m, ponad 12 h w ciągu doby. Prawo jednoznacznie mówi, że jest to znęcaniem nad zwierzęciem, za co grożą surowe sankcje.

źródło: policja.pl 

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
681
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-04 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 16:00
miejsce
Parafia polskokatolicka...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany