1 sierpień 2022

Koronowscy policjanci nie marnują czasu w wakacje!

fot. KWP w Bydgoszczy
Minął już pierwszy miesiąc wakacji. Koronowscy policjanci wykorzystują ten czas na przybliżenie mieszkańcom gminy Koronowo i Sicienko zasad bezpieczeństwa. W miniony weekend na terenie działania Komisariatu Policji w Koronowie odbyły się dwie wielkie imprezy, zorganizowane przez włodarzy gmin Koronowo oraz Sicienko.
REKLAMA

W sobotę (30.07.2022) na plaży głównej w miejscowości Wierzchucinek można było podziwiać namiot profilaktyczny, gdzie dwóch dzielnicowych gminy Sicienko asp. Waldemar Wełniak wraz z st. asp. Januszem Wojtczakiem oraz sierż. Paulina Trepiak, poprzez zabawę, zachęcali najmłodszych uczestników festynu do bezpiecznego zachowywania się podczas wakacji. Specjalny kącik plastyczny, gdzie milusińscy mogli kolorować, a nieco starsze dzieci rozwiązać krzyżówkę o tematyce policyjnej, cieszył się największą zainteresowaniem.

Natomiast w sobotę i w niedzielę (30-31.07.2022) w Koronowie odbywał się dwudniowy Jarmark Cysterski. Tam, asp. Sandra Mindak wraz z dzielnicowym mł. asp. Romanem Nierebińskim przygotowali stoisko, na którym uczestnicy jarmarku mogli rozwiązać krzyżówkę, odgadywać zaszyfrowane hasła w postaci rebusów oraz znaleźć w rozsypance cyfrowej numery alarmowe.

Dzieci miały też możliwość korzystania z Autochodzika. Poprzez zabawę najmłodsi zapoznawali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gdy pociechy korzystały z atrakcji, w tym czasie dorośli mogli założyć alko oraz narkogogle i poznać ich sposób działania. W ten sposób mundurowi mogli zobrazować dorosłym, jak mózg człowieka funkcjonuje po wypitym alkoholu w dużych ilościach lub co dzieje się z organizmem po zażyciu marihuany.

Wiele pytań oraz ogromna frekwencja podczas spotkań świadczyła, że tematy i atrakcje przygotowane przez policjantów z Koronowa były wartościowe i ciekawe nie tylko dla dzieci. Z pewnością wszystkie przedsięwzięcia przełożą się na zwiększenie świadomości ludzi w zakresie bezpieczeństwa podczas wakacji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bydgoszcz
16.6°C
wschód słońca: 05:18
zachód słońca: 20:28
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2022-08-12 18:00
miejsce
Fabryka Lloyda, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-13 21:00
miejsce
Music Cafe Szpulka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-15 18:00
miejsce
La Rosa, Bydgoszcz, Pl....
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-21 13:00
miejsce
Wake Park, Bydgoszcz, Gdańska 173-175
wstęp biletowany