"Kolekcjoner" zarzutów związanych z narkotykami

fot. KWP w Bydgoszczy
Po raz kolejny zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał 25-letni mieszkaniec Szwederowa po tym jak policjanci z bydgoskiej komendy zabezpieczyli w jego mieszkaniu zabronione substancje. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
696
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową ustalili, że mieszkaniec Szwederowa ma w mieszkaniu produkowane przez siebie tzw. „dopalacze”, a także inne środki narkotyczne. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania bydgoszczanina. Dojeżdżając tam zauważyli jak mężczyzna ten wsiada pod blokiem do taksówki. Natychmiast skierowali do niego swe kroki i uniemożliwili mu odjechanie. Razem z 25-latkiem poszli do jego mieszkania. Tam policjanci zabezpieczyli ponad 27 gramów suszu roślinnego w postaci tzw. „maczanki”, 9 gramów suszu roślinnego, preparaty służące do produkcji „maczanki”, 5 doniczek z uprawą konopi indyjskich w początkowej fazie wzrostu, a także wagę elektroniczną, pieniądze oraz telefon komórkowy. Przeprowadzone wstępne badania potwierdziły, że ujawniony susz roślinny to marihuana. Wszystkie substancje trafiły do policyjnego laboratorium.

25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Mężczyzna jest dobrze znany bydgoskim policjantom, gdyż kilkukrotnie był przez nich zatrzymywany w związku z popełnianymi przestępstwami. Policjanci ze Szwederowa przedstawili mu zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. Katalog zarzutów może się zwiększyć po otrzymaniu z laboratorium ekspertyzy w kwestii tzw. „maczanki”. Wczoraj (27.05.2020) prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

 
źródło: policja.pl (Autor: podkom. Lidia Kowalska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
696
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-10 19:00
miejsce
Pub Antena, Bydgoszcz, Modrakowa 53
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-15 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany