12 czerwiec 2021

KGP: od początku pandemii chorych na Covid-19 było ponad 23,1 tys. policjantów; 21 zmarło

fot. PAP
Od początku pandemii na kwarantannie przebywało ponad 38,7 tys. funkcjonariuszy, zachorowało na COVID ponad 23,1 tys. policjantów, a 21 niestety choroba pokonała - poinformował PAP rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka. Dodał, że obecnie na koronawiursa choruje około 40 policjantów.
REKLAMA

Rzecznik KGP w rozmowie z PAP podkreślił, że policjanci cały czas wykonują dodatkowe zadania związane ze zwalczaniem pandemii. "Każdego dnia m.in. kontrolujemy osoby skierowane na kwarantannę, obecnie to ok. 47 tys. osób kontrolowanych codziennie, a od początku epidemii takich kontroli przeprowadziliśmy już ponad 74,6 miliona" - poinformował inspektor Mariusz Ciarka.

Wskazał, że obecnie ok. 40 policjantów choruje na SARS-CoV-2. "Cieszy to i pozwala optymistycznie patrzeć na przyszłość, bo pamiętamy przecież, kiedy jednocześnie chorowało i przebywało na kwarantannie nawet 2 tys. funkcjonariuszy" - przypomniał policjant.

Przekazał, że od początku pandemii na kwarantannie przebywało ponad 38,7 tys. funkcjonariuszy, zachorowało na Covid-19 ponad 23,1 tys. policjantów, a 21 niestety choroba pokonała. "Jak widać, obecnie sytuacja uległa znacznej poprawie, na co wpływ miały zapewne również szczepienia Polaków, w tym funkcjonariuszy służb mundurowych" - zaznaczył.

"Mimo ciężkiego 2020 roku, kiedy ze względu na pandemię przez kilka miesięcy zawieszone były procedury doboru do Policji oraz szkolenia, a wielu policjantów chorowało lub było skierowanych na kwarantanny, udało się nam znacznie poprawić stan etatowy polskiej Policji. To powinno wpłynąć na znaczne odciążenie i tak już bardzo obciążonych policjantów, którzy pełniąc służbę m.in. wykonywali zadania kolegów i koleżanek, którzy chorowali" - wyjawił.

Podał, że 1 czerwca służbę w polskiej policji pełni 97 743 policjantów. "A więc stan faktyczny zatrudnionych funkcjonariuszy jest większy niż choćby w latach 2010-2013 i podobny do lat następnych" - dodał.

"W bieżącym roku planujemy jeszcze dodatkowe przyjęcia kandydatów oraz maksymalne zwiększenie liczby przeprowadzanych kursów podstawowych, dostosowując się do sytuacji epidemiologicznej" - zapowiedział rzecznik KGP.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-10-29 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-05 20:00
miejsce
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 16:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany