14 lipiec 2021

Harcerze mówią „Nie” narkotykom i dopalaczom

fot. KWP w Bydgoszczy
Bydgoscy profilaktycy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili warsztaty szkoleniowe na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy przez młodzież dla kadry wychowawców przebywających na koloniach w Harcerskim Ośrodku Obozowym Pólko w pobliżu Zalewu Koronowskiego.
REKLAMA

W dniu (13.07.2021) funkcjonariusz mł. asp. Rafał Wohlfeil oraz profilaktyk policyjny Beata Rogawska-Schmidt z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy przeprowadzili warsztaty szkoleniowe dla kadry wychowawców- harcerzy na temat narkotyków i dopalaczy. Podczas szkolenia przedstawiono charakterystykę narkotyków i dopalaczy, omówiono fazy uzależnienia oraz negatywne skutki ich zażywania. W szkoleniu wykorzystano narzędzie profilaktyczne w postaci walizki edukacyjnej, gdzie są przedstawione atrapy narkotyków oraz narzędzia do ich dystrybucji i przechowywania.

W warsztatach młodzi wychowawcy musieli zmierzyć się z przygotowanymi scenariuszami scenek oraz z przygotowanymi zagadkami edukacyjnymi w których chętnie brali udział.

Pod koniec zajęć funkcjonariusze podkreślili, iż nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności karnej i przedstawili odpowiedzialność prawną za wytwarzanie, nakłanianie do użycia, branie lub handel tymi środkami.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-10-29 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-05 20:00
miejsce
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 16:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany