30 marzec 2021

Bydgoscy „wodniacy” ujawnili nielegalny połów ryb

fot. KWP w Bydgoszczy
Za nielegalny połów ryb w obrębie chronionym odpowie bydgoszczanin, który zignorował zakaz. Jego poczynania wędkarskie ujawnili policyjni „wodniacy”, którzy pełnili w tym czasie służbę w rejonie Kanału Bydgoskiego.
REKLAMA

Każdego roku w okresie od 15 marca do 31 maja obowiązuje zakaz połowu ryb na rzece Brdzie. Wszystko to zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, które wprowadza okres ochronny dla ryb. Natomiast Uchwałą Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w okresie od 1 grudnia do 31 marca okres ochronny dla ryb obejmuje również obszar wód Kanału Bydgoskiego od śluzy Okole do ujścia rzeki Brdy oraz obszar rzeki Brdy 150 metrów powyżej i 100 metrów poniżej ujścia Kanału Bydgoskiego do Brdy. Dlatego też bydgoscy „wodniacy” reagują na wszelkie wykroczenia i przestępstwa popełniane w oparciu o te przepisy oraz Ustawę o rybactwie śródlądowym.

Właśnie w oparciu o Ustawę o rybactwie śródlądowym odpowie 51-latek, który w minioną niedzielę (28.03.2021) uprawiał amatorski połów ryb w obrębie chronionym, jakim jest Kanał Bydgoski w okolicy śluzy Okole. Mężczyzna łowił ryby w okresie ochronnym dla ryb, który przypada w tym miejscu w okresie od 1 grudnia do 31 marca.

Zobaczyli to policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych bydgoskiej komendy, którzy pełnili służbę patrolując tereny w rejonie Brdy oraz Kanału Bydgoskiego.

Mężczyzna został wylegitymowany oraz poinformowany o popełnieniu przestępstwa z uwagi na okres ochronny dla ryb. Zgodnie z przepisami został mu zabezpieczony sprzęt wędkarski. Wędkarzowi zostało wystawione wezwanie do stawiennictwa w Posterunku Policji na Osowej Górze, gdzie usłyszy zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb.

Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-06-19 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-27 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-28 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany