29 sierpień 2023

zdjęcie: By droga do i ze szkoły była bezpieczna - spotkanie policjantów z przewoźnikami i opiekunami dzieci / fot. KWP w Bydgoszczy
fot. KWP w Bydgoszczy
Policjanci z koronowskiego komisariatu uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Gminy w Dobrczu odnośnie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas dowozu dzieci do szkół podstawowych na terenie gminy i ich odwozu do miejsca zamieszkania.

Jak zawsze, celem takich spotkań jest przekazanie podstawowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych, szczególnie w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

Policjanci zostali zaproszeni na spotkanie z przewoźnikami, kierowcami autobusów oraz pracownikami szkół, którzy pełnią funkcję opiekunów dzieci podczas dowozów.

Aspirant sztabowy Tomasz Latos wraz z dzielnicowym młodszym aspirantem Romanem Nierebińskim omówili najważniejsze przepisy, a także udzielili porad praktycznych oraz wskazali miejsca w rejonie szkół, gdzie przewoźnicy i opiekunowie muszą zwracać szczególną uwagę.

Punktem wyjścia do spotkania i dyskusji było zdarzenie z 30 maja bieżącego roku, kiedy doszło do zdarzenia z udziałem 9-letniej uczennicy w Siennie na ulicy Krakowskiej. Dziewczynka wysiadła z autobusu szkolnego po czym, chcąc przejść na drugą stronę ulicy, wyszła zza niego bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód osobowy. Na szczęście nic jej się nie stało.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do nauczycieli i pracowników szkół, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

2024-05-17 19:00
2024-05-18 17:00