5 maj 2022

Areszty za wprowadzenie do obrotu ponad 110 kilogramów narkotyków

zdjęcie: Areszty za wprowadzenie do obrotu ponad 110 kilogramów narkotyków / fot. PAP
fot. PAP
Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali 13 osób; 11 z nich, po usłyszeniu zarzutów wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące - poinformował kom. Rafał Retmaniak z KSP.
REKLAMA

Retmaniak poinformował, że zatrzymania miały miejsce w ubiegłym tygodniu na terenie Warszawy, Pułtuska i Świebodzina. 11 z zatrzymanych po usłyszeniu w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzutów wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące; dwie osoby zostały objęte dozorami.

"W trakcie wykonywania czynności operacyjnych policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że na terenie województwa mazowieckiego działa grupa, która mogła wprowadzić do obrotu ponad 110 kilogramów narkotyków" - poinformował kom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Dodał, że działający na polecenie prokuratury stołeczni policjanci przy współpracy kolegów z jednostek rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego oraz funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Świebodzinie w ubiegłym tygodniu przeprowadzili działania, podczas których na terenie Warszawy, Pułtuska i Świebodzina zatrzymali 13 osób w wieku od 26 do 55 lat.

"Podczas działań w miejscowości Gzowo w powiecie pułtuskim policjanci ujawnili pomieszczenie do uprawy konopi wyposażone w lampy grzewcze, przetwornice, system wentylacyjny i nawadniający. Rosło tam 80 sztuk konopi innych niż włókniste. Na terenie posesji funkcjonariusze znaleźli również 3,5 kilograma ziela konopi i grzyby halucynogenne. Zabezpieczyli też telefony komórkowe, jak również profesjonalny sprzęt mogący służyć do uprawy marihuany oraz, na poczet przyszłych kar, ponad 10 tysięcy złotych" - przekazał.

Dodał, że zatrzymani są podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w ilości 100 kilogramów marihuany, 2,2 kilograma kokainy oraz 7 kilogramów mefedronu, uprawę ponad 300 krzewów konopi innych niż włókniste i wytworzenie z nich znacznej ilości marihuany o łącznej wadze 17 kilogramów. Ponadto jeden z zatrzymanych, 49-latek odpowie za włamanie do budynku stacji paliw i kradzież pieniędzy.

"Podejrzani w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, usłyszeli zarzuty. 11 zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Wobec dwóch osób został zastosowany policyjny dozór" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.(PAP)

autorzy: Marcin Chomiuk, Bartłomiej Figaj

mchom/ bf/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Bydgoszcz
14.6°C
wschód słońca: 06:47
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2022-10-01 17:00
miejsce
Teatr Adria, Bydgoszcz, Toruńska 30
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 17:00
miejsce
Namiot cyrkowy, Żołędowo, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 20:00
miejsce
Teatr Adria, Bydgoszcz, Toruńska 30
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 20:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany