Amfetamina i marihuana zabezpieczone przez bydgoskich policjantów. Ich „właściciel” już usłyszał zarzuty

fot. KWP w Bydgoszczy
Policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu miał ponad 100 gramów marihuany i kilka amfetaminy. Przeprowadzone wstępne badania wykazały, że są to substancje zabronione ustawą. 30-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Bydgoscy policjanci przez cały czas prowadzą działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób mających związek z procederem narkotykowym. Zatem z poniesieniem odpowiedzialności karnej muszą liczyć się wszystkie osoby posiadające substancje zabronione Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, jak również udzielające i handlujące tego typu środkami zabronionymi.

Nie inaczej będzie z mężczyzną zatrzymanym przez policjantów z bydgoskiej komendy zwalczających przestępczość narkotykową. Do zatrzymania przyczyniła się prowadzona przez nich praca operacyjna. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może posiadać środki odurzające.

Policjanci pojechali pod wskazany adres na bydgoskich Glinkach. Tam przed blokiem zastali podejrzewanego 30-latka, który jest pseudokibicem jednego z bydgoskich klubów sportowych. Po przedstawieniu powodu podejmowanych czynności policjanci poszli wraz z nim do jego miejsca zamieszkania i przystąpili do przeszukania.

W rezultacie przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego ponad 105 gramów marihuany i sześć gramów amfetaminy. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone substancje są środkami zabronionymi ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto znajdowały się tam przedmioty związane z tego rodzaju przestępczością, m. in. waga elektroniczna, woreczki strunowe, a także pieniądze, które policjanci również zabezpieczyli jako dowody w sprawie. 30-letni bydgoszczanin został zatrzymany. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wczoraj (11.09.2019) prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Za tego typu przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-05 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-06 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-10 19:00
miejsce
Pub Antena, Bydgoszcz, Modrakowa 53
wstęp biletowany