12 grudzień 2023

Nowy radiowóz dla policjantów z Koronowa dzięki wsparciu lokalnych samorządów

fot. KWP w Bydgoszczy
Nowy oznakowany radiowóz marki Kia Sportage wzbogacił flotę Komisariatu Policji w Koronowie. Dzięki współpracy z włodarzami trzech gmin Koronowa, Dobrcza i Sicienka pozyskano środki, z których częściowo dofinansowano zakup samochodu.

Wczoraj (11.12.2023), na parkingu Komisariatu Policji w Koronowie odbyło się przekazanie nowego radiowozu. Policyjna flota komisariatu zyskała radiowóz z silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 i mocy 170 KM, który posiada już nowe oznakowanie. Dodatkowo pojazd został wyposażony w nowe urządzenie procesowe do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu typu alkosensor 4. Auto zostało zakupione dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych, które częściowo sfinansowały przedsięwzięcie, pozostała część pochodziła z budżetu Policji.

W wydarzeniu wzięli udział - Burmistrz Koronowa Pan Patryk Mikołajewski, Wójt Gminy Sicienko Pan Piotr Chudzyński, Zastępca Wójta Gminy Dobrcz Pan Sebastian Horodecki, Komendant Komisariatu w Koronowie młodszy inspektor Tomasz Meyze oraz jego Zastępca nadkomisarz Marcin Karwat.

Przyjmując kluczyki do nowego radiowozu, Komendant młodszy inspektor Tomasz Meyze podziękował zaproszonym gościom za dofinansowanie zakupu samochodu. Szef koronowskich policjantów wyraził również wdzięczność za dotychczasową współpracę oraz za zaangażowanie i wsparcie wielu przedsięwzięć, podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gmin.

Inwestycja w policyjny tabor z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w gminach oraz polepszenia komfortu pracy policjantów.

Życzymy użytkującym nowy radiowóz policjantom szerokiej i bezpiecznej drogi.

2024-05-06 19:00
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...