Motoryzacja artykuł sponsorowany
13 marzec 2020

Czym kierować się porównując oferty wypożyczalni samochodów w Bydgoszczy?

fot. nadesłane
Wypożyczalnie samochodów najczęściej działają w miastach, w których znajdują się porty lotnicze. Jednak coraz więcej punktów otwiera się również w innych miastach.

Dlatego też wypożyczanie samochodów staje się coraz popularniejsze wśród osób podróżujących służbowo, ale nie tylko. Oferta jest też coraz lepiej dostosowywana do ich potrzeb. Jednym z miast, w których można skorzystać z ciekawych propozycji przygotowanych przez wypożyczalnie samochodowe, jest Bydgoszcz. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przy wypożyczaniu pojazdu w tym mieście.
 

Jakie samochody można wypożyczyć w Bydgoszczy?

W Bydgoszczy można skorzystać z oferty kilku dobrych wypożyczalni samochodowych. W pierwszej kolejności warto sprawdzić, jakie samochody znajdują się we flocie poszczególnych firm. Przykładowo w ofercie carfree.pl znajdują się samochody podzielone na segmenty ułatwiające dobór odpowiedniego modelu. Wśród wielu propozycji są samochody miejskie, rodzinne, sportowe, a także busy osobowe czy dostawcze. Standard poszczególnych pojazdów jest różnorodny, dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj, im większy wybór pojazdów oferuje wypożyczalnia, tym lepiej. Zwróć jednak również uwagę na to, w jakim stanie są samochody. Czy wykonywane są regularnie przeglądy techniczne, a także jakie ubezpieczenie mają pojazdy. To pozwoli wybrać Ci najlepszy samochód, dopasowany idealnie do Twoich potrzeb. Zwróć też uwagę, czy dana firma oferuje możliwość wynajęcia samochodu online. Zawsze też możesz poradzić się konsultanta firmy, który udzieli Ci wyczerpujących informacji na temat dostępnych aktualnie samochodów.
 

Jakie są oferowane okresy najmu samochodu?

Zazwyczaj wypożyczalnie w swojej ofercie mają kilka opcji wynajmu pojazdu. W przypadku carfree.com.pl proponowane są trzy rodzaje najmu: krótkoterminowy, średnioterminowy i długoterminowy. Oprócz tego możesz zdecydować się na wynajęcie busa osobowego, a także samochodu zastępczego na czas naprawy Twojego pojazdu. Najem krótkoterminowy to propozycja dla osób korzystających z samochodów okazjonalnie np. w czasie podróży służbowych, przylotu do innego miasta czy potrzebujących pojazdu na jeden – dwa dni. Zazwyczaj z tej opcji korzystają osoby prywatne lub firmy chcące zapewnić pojazd delegowanym pracownikom. Najem długo i średnioterminowy to z kolei opcja korzystna dla firm. Cena jednostkowa za dobę jest tutaj mniejsza. Takie rozwiązanie jest też lepsze niż zakup czy leasing samochodu na potrzeby firmy.
 

Co jeszcze jest ważne przy wynajmowaniu samochodu z wypożyczalni?

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na podpisanie umowy najmu z konkretną firmą, porównaj oferty kilku wypożyczalni, ale także zapoznaj się z regulaminem ich działania. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby wypożyczyć samochód. Ważne jest też to, aby wcześniej sprawdzić, jak rozwiązywana jest kwestia paliwowa. Oprócz tego, zwróć uwagę na to, co dokładnie wliczone jest w cenę, a za co będziesz musiał dodatkowo zapłacić. Usługi, jakie są często dodatkowo płatne to obsługa w godzinach popołudniowych, czy podstawienie pojazdu w miejsce inne niż objęte regulaminem. Zawsze też pamiętaj o tym, żeby spisać dokładny protokół stanu pojazdu przed podpisaniem umowy.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
280
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-29 20:00
miejsce
Eljazz, Bydgoszcz, Kręta 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 16:30
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-07 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany