6 listopad 2019

Ze słabo widzącymi o odblaskach i bezpieczeństwie na drodze

fot. KWP w Bydgoszczy
Wczoraj (05.11.2019) asp. Piotr Bajlak z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu spotkał się z wychowankami Kujawsko- Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a przy ul. Konarskiego 10 w Bydgoszczy.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W trakcie popołudniowego spotkania w auli ośrodka policjant przeprowadził zajęcia profilaktyczne dla 26 osobowej grupy mieszkańców Internatu Ośrodka. W ramach akcji „Świeć przykładem, noś odblaski” uczniom szkoły podstawowej przypomniano o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i zachowaniu ostrożności podczas korzystania z przejść dla pieszych. W trakcie zajęć policjant podkreślił, że noszenie odblasków wpływa znacząco na podniesienie poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na zakończenie zajęć, na terenie „Miasteczka Bezpiecznego Bohatera”, najmłodszym uczestnikom spotkania rozdano kamizelki odblaskowe przekazane na ten cel przez Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy oraz elementy odblaskowe przekazane przez Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. kujawsko-pomorskiego.

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. Piotr Bajlak/ KP Bydgoszcz-Śródmieście)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-06 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-10 19:00
miejsce
Pub Antena, Bydgoszcz, Modrakowa 53
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-15 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany