14 wrzesień 2015

Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła

fot. UM Bydgoszcz
W sobotę (12 września) w Bydgoszczy spotkali się miłośnicy przemysłowej historii miasta. W ramach TehoFest 2015, do zwiedzania udostępniono obiekty, do których na co dzień nie ma możliwości wstępu.
REKLAMA

Sobotnie święto na nowo odkryło przed mieszkańcami szlak turystyczny TeH2O. Na nazwę składają się T jak Technika, H jak Historia i O jak Opowieść - razy dwa. Trasa liczy 15 obiektów, związanych z  przemysłem, rzemiosłem i wodą. Zazwyczaj ich dostępność dla turystów jest ograniczona, dlatego też atrakcją była możliwość podziwiania obiektów od wewnątrz.

Ciekawe propozycje czekały na Bydgoszczan już od godziny 10.00. W Exploseum zorganizowano festyn, podczas którego m.in. uczestników po obiekcie oprowadził Alfred Nobel. Imprezami towarzyszącymi były liczne atrakcje dla dzieci, ale także pokazy, strzelnica, gry i wykłady dla dorosłych. Po całodniowym zwiedzaniu, uczestnicy mogli odpocząć podczas projekcji filmów Obrońcy Skarbów oraz Życie jest piękne, w ramach Kina pod chmurką.

TeH2O_3

W innych częściach miasta również zaplanowano wycieczki z przewodnikami. W Europejskim Centrum Pieniądza przeprowadzono pokaz ręcznego wybijania monet, natomiast tuż obok w Zbiorach Archeologicznych prezentację wyrobów garncarskich. Aktywne zwiedzanie czekało także przybyłych uczestników w Galerii Sztuki Nowoczesnej, Domu Leona Wyczółkowskiego, Spichrzach nad Brdą czy też Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Fotografii, Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem” oraz Fabryki Obrabiarek do Drewna.

TeH2O_4

Galeria: TUTAJ


Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła

(MK)
Źródło: UM Bydgoszcz
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-06-19 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-27 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-28 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany