10 maj 2013

Stwardnienie rozsiane - możliwość leczenia i rehabilitacji - konferencja

zdjęcie: Stwardnienie rozsiane - możliwość leczenia i rehabilitacji - konferencja / fot. konferencja rozpocznie się w piątek, w samo południe (zdj. przykładowe z archiwum TM).
10 maja 2013 r. o godzinie 12.00 w sali 145 Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, rozpocznie się konferencja dla chorych i ich rodzin na temat: „Stwardnienie rozsiane – możliwość leczenia i rehabilitacji”.

Organizatorem konferencji jest Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, natomiast patronat naukowy objął 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy – Klinika Neurologiczna. Konferencja stanie się okazją do uświadomienia chorym i ich najbliższym, że ze stwardnieniem rozsianym można normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie.

Możliwości podejmowania leczenia w naszym województwie przedstawi dr n. med. Sławomir Wawrzyniak, Konsultant Wojewódzki ds. neurologii Kierownik Kliniki Neurologicznej 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego SP ZOZ z Polikliniką w Bydgoszczy.

Aktualne możliwości leczenia stwardnienia rozsianego zaprezentowane zostaną przez prof. Zdzisława Maciejka, Konsultanta Kliniki Neurologicznej 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy.

Prof. Alina Borkowska, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Psychologii Klinicznej, Kierownik Katedry Neuropsychologii Klinicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medium w Bydgoszczy, przedstawi zaburzenia funkcji poznawczych w stwardnieniu rozsianym, natomiast aktualne możliwości leczenia rehabilitacyjnego w stwardnieniu rozsianym omówi dr Mariusz Kowalewski, Dyrektor i Ordynator Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane im. J. Pawła II z Bornego Sulinowa.

źródło: informacja prasowa Bartłomiej Michałek

2024-05-19 18:30
2024-05-19 18:30
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....