22 marzec 2011

Normy Euro w dowodach rejestracyjnych

zdjęcie: Normy Euro w dowodach rejestracyjnych / fot. UM Bydgoszcz
fot. UM Bydgoszcz
Od 21 marca, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, w dokumentach potwierdzających rejestrację samochodu będzie możliwe dopisanie adnotacji dotyczącej poziomu emisji spalin. Zapis ten ułatwi podróżowanie, m.in. po Niemczech, gdzie wprowadzono specjalne strefy ochrony środowiska.

W wielu zachodnich – głównie niemieckich – miastach obowiązuje podział na specjalne strefy, w których poruszać się mogą jedynie pojazdy spełniające restrykcyjne normy emisji spalin Euro 5. Adnotacja w dowodzie rejestracyjnym ułatwi zatem zdobycie stosownych pozwoleń na poruszanie się po centrach tych miast.

Właściciel pojazdu wnioskujący o dokonanie w dowodzie rejestracyjnym adnotacji potwierdzającej spełnienie przez pojazd właściwego poziomu emisji spalin, będzie musiał przedstawić dokument potwierdzający spełnianie przez pojazd stosownych norm. Szczegóły – TUTAJ.

Uwaga! Dopisywanie adnotacji dotyczącej poziomu emisji spalin nie jest czynnością obowiązkową.

Źródło: UM Bydgoszcz

2024-05-19 18:30
2024-05-19 18:30
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....