2 październik 2012

Miasto popiera projekt „Latarników Polski Cyfrowej”

zdjęcie: Miasto popiera projekt „Latarników Polski Cyfrowej” / fot. archiwum TM.
fot. archiwum TM.
Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS) to największe przedsięwzięcie dotyczące edukacji cyfrowej Polaków 50+ w historii naszego kraju. Powołanie w ramach akcji „Latarnicy Polski Cyfrowej” w każdej gminie działać będą przeciwko wykluczeniu cyfrowemu. W Bydgoszczy patronatem akcję objął prezydent Rafał Bruski.
Dzięki poparciu akcji przez prezydenta Bydgoszczy lokalnym animatorom akcji udostępnione zostaną sale informatyczne. – Jestem przekonany, że rozpropagowana edukacja cyfrowa, skierowana do osób po 50. roku życia, umożliwi przezwyciężenie obaw i barier w zapoznaniu się z praktycznymi korzyściami z poruszania się w wirtualnym świecie – napisał w liście do organizatorów akcji prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Działania podejmowane w ramach projektu mają zapobiec wykluczeniu cyfrowemu szczególnie wśród starszych Polaków. – Rozwój technologii wymusza rozszerzenie umiejętności cyfrowych, bez których znacznie trudniej funkcjonować we współczesnym świecie i korzystać z coraz większej ilości otaczających nas urządzeń – czytamy w liście prezydenta Bydgoszczy. – Internet ułatwia komunikację poprzez różnorodne narzędzia. Wszyscy wiemy, że Internet jest oknem na świat. Fakt, że na niespełna 13 mln Polaków po 50. roku życia prawie 10 mln nie korzysta z Internetu to społecznie ważny problem. Problem, który wraz z rozwojem technologii będzie się pogłębiał – napisał Rafał Bruski.

Informacja o tym, że Bydgoszcz włączyła się do projektu rozpowszechnienie cyfrowej edukacji została rozesłana do działających w mieście Uniwersytetów Trzeciego Wieku (przy Wyższej Szkole Bankowej, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, Wyższej Szkole Nauki o Zdrowiu, Wojewódzkim Ośrodku Kultury, Wyższej Szkole Środowiska oraz Wyższej Szkole Gospodarki), a także do Rady Seniorów.

Koordynatorem akcji w mieście jest p. Grażyna Czaplewska - „Latarnik Polski Cyfrowej”. „Latarnicy Polski Cyfrowej” to przede wszystkim osoby, które chcą bezinteresownie poświęcić swój czas, pokazując korzyści i możliwości, jakie w dzisiejszym świecie niesie ze sobą umiejętność obsługi komputera i poruszania się po Internecie.

źródło: Informacja prasowa.

Poczuj Miętę, Bydgoszcz, Ul....