Budowa buspasów rozpoczęta
fot. Kierowcy bydgoskich autobusów są zadowoleni z budowy buspasów (zdj. M.J.) .
Rozpoczęła się budowa specjalnego pasa ruchu dla autobusów w ciągu ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejne takie udogodnienie powstanie w ciągu ulic: Wojska Polskiego i Zdobywców Wału Pomorskiego oraz alei Jana Pawła II.
REKLAMA
Na ul. Wyszyńskiego w związku z realizacją budowy kolejnego buspasa ekipy drogowców przekładają podziemne sieci kabli i rur. W pierwszym etapie prac będzie wykonywane poszerzenie zachodniej jezdni ulicy od strony pasa dzielącego obecnie obie jezdnie na odcinku od ul. Powstańców Wlkp. do ronda Fordońskiego.
W ramach budowy buspasa przebudowane zostanie oświetlenia uliczne, korekcie poddana zostanie także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Skłodowskiej-Curie oraz na przejściu dla pieszych na ul. Wyszyńskiego pomiędzy rondem Skrzetuskim a rondem Fordońskim.
- Buspas na Wyszyńskiego będzie znaczącym udogodnieniem dla komunikacji zbiorowej – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
W przyszłym roku będzie kontynuowana budowa buspasów w ciągu ulic: Wojska Polskiego i Zdobywców Wału Pomorskiego oraz alei Jana Pawła II, a więc dłuższych niż pierwotnie zakładano. Przesunięcie realizacji kolejnych buspasów na wiosnę w przyszłym roku wynika m.in. z możliwości zbudowania dłuższych odcinków niż pierwotnie zakładano. Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu do inwestycji buspasy tworzyć będą logiczną sieć, przez co w znacznej mierze pokrywać będą trasy autobusów komunikacji miejskiej.
Budowa buspasów w ciągu ulicy Jana Pawła II to jedno z czterech, dużych, zintegrowanych ze sobą zadań i będzie powiązana z przebudową skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Magnuszewskiej. W ramach prac przeprowadzona zostanie także: budowa sygnalizacji świetlnej, przebudowa skrzyżowania, rozbudowa ciągów pieszych i ścieżek rowerowych. Całość ma stanowić jeden połączony ze sobą układ komunikacyjny, dlatego budowę przesunięto w czasie na wiosnę przyszłego roku. Pozwoli to na: skoordynowanie prac budowlanych w newralgicznym miejscu, na uniknięcie problemów technicznych, które mogłyby się pojawić w przypadku realizacji ich przez różnych wykonawców w różnych terminach oraz na uniknięcie realizacji robót w sezonie zimowym.
Źródło: UM Bydgoszcz
PRZECZYTAJ JESZCZE