22 marzec 2011

24 marca wznowią remont ul. Pelplińskiej

zdjęcie: 24 marca wznowią remont ul. Pelplińskiej / fot. UM Bydgoszcz
fot. UM Bydgoszcz
Jeszcze w tym tygodniu wznowiony zostanie remont nawierzchni ulicy Pelplińskiej. Prace przy modernizacji jednej z najważniejszych ulic Fordonu rozpoczęły się w roku ubiegłym, jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne musiały zostać przerwane.

Etap 1 (do 28 marca)
Roboty drogowe prowadzone będą na odcinku od ul. Orląt Lwowskich do ul. Skarżyńskiego. Na czas remontu ul. Pelplińska stanie się ulicą jednokierunkową w kierunku od ulicy Orląt Lwowskich do ulicy Skarżyńskiego. W kierunku przeciwnym ruch kołowy prowadzony będzie specjalnym objazdem ulicami: Skarżyńskiego, Andersa i Wyzwolenia.

Dojazd do ulic Zaruskiego i Sabały możliwy będzie jedynie od ulicy Wyzwolenia. Natomiast dojazd do ul. Witkiewicza możliwy będzie poprzez ul. Sabały lub poprzez jednokierunkową ulice Pelplińską przez tymczasowy przejazd technologiczny. Jednokierunkową ul. Pelplińską kierowcy dojadą również do ul. Taterników.

Dojazd do ulic Lawinowej i przyległych możliwy będzie zarówno od strony skrzyżowania Pelplińska – Lawinowa – Orląt Lwowskich, jak i od strony skrzyżowania Pelplińska – Lawinowa – GOPRu. Dojazd do ul. Roja oraz na parking strzeżony przy ul. GOPRu możliwy będzie od jednokierunkowej ulicy Peplińskiej poprzez tymczasowy przejazd technologiczny.

Etap 2 – od 28 do 31 marca
Po zakończeniu pierwszego etapu prac drogowcy rozpoczną remont skrzyżowania ulic:
Pelplińska – Orląt Lwowskich – Lawinowa. W czasie prowadzenia robót drogowych na ul. Pelplińskiej obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Ze względów bezpieczeństwa i w celu zachowania płynności ruchu ulice Lawinowa i Orląt Lwowskich zostaną odcięte od ul. Pelplińskiej. Mieszkańcy nie powinni jednak odczuwać większych niedogodności, bowiem przy ul. Orląt Lwowskich obecnie nie ma żadnych posesji, a sama ulica ma zapewnioną obsługę od ul. Wyzwolenia. Z kolei ul. Lawinowa i ulice do niej przylegające mają zapewnioną obsługę od strony skrzyżowania ulic Pelplińska – Lawinowa – GOPR.

Źródło: UM Bydgoszcz

2024-05-17 19:00