Wyróżnimy najlepszych w ochronie zabytków - zgłoszenia do końca kwietnia

Jeszcze tylko osiem dni (do 30 kwietnia) pozostało na zgłoszenia w marszałkowskim konkursie „Dziedzictwo wieków”, w ramach którego przyznajemy wyróżnia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków. Medale Hereditas Saeculorum wręczymy po raz dziewiąty.
REKLAMA
- Na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego Kujaw i Pomorza udało się zrobić już bardzo wiele. Nie byłoby to jednak możliwe bez zaangażowania właścicieli i zarządców zabytkowych obiektów, którzy na co dzień troszczą się o ich kondycję, dbają o to, by uchronić zabytki przed zniszczeniem, zabiegając o środki na renowację i przeprowadzając prace konserwatorskie. To dzięki ich staraniom mamy w regionie setki odrestaurowanych obiektów – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Celem konkursu jest:
  • wyróżnienie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach województwa kujawsko-pomorskiego, cechujących się wysoką jakością oraz szczególną dbałością o kompleksowe przywrócenie im świetności i utrwalenie wartości kulturowej
  • promocja dobrych wzorców
  • uhonorowanie autorów szczególnych osiągnięć związanych z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków.
Wnioski w konkursie mogą składać właściciele i zarządcy obiektów zabytkowych, jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia i fundacje działające na polu ochrony i opieki nad zabytkami, służby konserwatorskie oraz muzea. Najlepsze, najważniejsze, najlepiej przeprowadzone przedsięwzięcia konserwatorskie i restauratorskie wskaże powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa. Medale otrzymają zarządcy obiektów i wykonawcy prac, a także osoby i instytucje mające na koncie szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Uroczystość wręczenia medali laureatom jest przewidziana podczas wrześniowej wojewódzkiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa 2020.


Wniosek wraz z kompletem dokumentów należy złożyć na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń
z dopiskiem: Medal „Hereditas Saeculorum”.

 Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin, formularz zgłoszenia są dostępne na stronie: www.kujawsko-pomorskie w zakładce Kultura / Dziedzictwo wieków.
  • Regulamin konkursu tutaj.
  • Wniosek zgłoszeniowy tutaj.

W ubiegłym roku nagrody przyznano Gminie Miasta Chełmża, Jerzemu Okońskiemu z Torunia, Dariuszowi Suboczowi z Grębocina (powiat toruński) oraz Annie Soborskiej-Zielińskiej i Markowi Zielińskiemu z Chełmna.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-06-19 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-27 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-28 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany