26 sierpień 2022

Wzmożone kontrole policyjne w ostatni weekend wakacji

zdjęcie: Wzmożone kontrole policyjne w ostatni weekend wakacji / fot. PAP
fot. PAP
Stołeczna policja w ostatni weekend wakacji spodziewa się dużego ruchu na drogach i zapowiada, że będzie prowadzić wzmożone kontrole, zwłaszcza na trasach wjazdowych do Warszawy. Ze względu na handlową niedzielę służby przewidują też zwiększony ruch w okolicach centrów handlowych.
REKLAMA

"Kierowcy powinni spodziewać się zarówno kontroli statycznych, jak i dynamicznych, z użyciem nieoznakowanych radiowozów" - powiedziała PAP sierż. sztab Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze będą sprawdzać przede wszystkim prędkość, z jaką poruszają się kierowcy oraz ich trzeźwość. "Patrole będzie można spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych, a zwłaszcza na trasach wjazdowych do miasta" - podkreśliła oficer prasowa.

Policja tradycyjnie apeluje nie tylko o rozsądek i przestrzeganie przepisów, ale i odpowiednie planowanie podróży. Wzmożony ruch może bowiem oznaczać korki w godzinach popołudniowych. Warto więc wyjechać wcześniej i uniknąć największych zatorów, by dotrzeć do celu bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu.

Służby zwracają też uwagę, że ze względu na niedzielę handlową i zakupy związane z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, wzmożonego ruchu trzeba się spodziewać w okolicy centrów handlowych. Osoby, które chcą uniknąć korków i bez problemów znaleźć miejsce parkingowe, powinny rozważyć przełożenie wizyty w sklepie na inny termin.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Bydgoszcz
2.7°C
wschód słońca: 06:44
zachód słońca: 17:17
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2024-02-25 18:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-25 19:00
miejsce
Zakład? Klubokawiarnia, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-26 20:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 19:00
miejsce
Eljazz, Bydgoszcz, Kręta 3
wstęp biletowany