1 luty 2024

Wodociągowcy usunęli awarię na Białołęce, autobusy wróciły na podstawowe trasy

zdjęcie: Wodociągowcy usunęli awarię na Białołęce, autobusy wróciły na podstawowe trasy / pixabay/66583
Po godzinie 13 rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marek Smółka przekazał, że awaria na Białołęce została już usunięta. Autobusy wracają na swoje podstawowe trasy. Przywracane są dostawy wody do budynków.
REKLAMA

Smółka poinformował, że w środę w godzinach popołudniowych podczas prac na sieci kanalizacyjnej w ul. Kobiałka doszło do uszkodzenia magistrali wodociągowej o śr. 300 mm, biegnącej w pasie jezdni.

"W związku z tym na czas wykonywania prac naprawczych na magistrali, oba pasy jezdni zostały zajęte na odcinku ok. 20 metrów. Na ten czas kursujące tam autobusy trzech linii zostały przekierowane na inne trasy. Konieczne było także wyłączenie zasilania w wodę odcinka magistrali, co wiąże się z czasowym wstrzymaniem dostaw wody do 15 budynków jednorodzinnych. Do dyspozycji mieszkańców podstawiliśmy beczkowóz" - przekazał.

Zarząd Transportu Miejskiego przekazał, że z powodu awarii wodociągowej w ciągu ulicy Kobiałka autobusy linii 120, 314 i 326 zostały skierowane na trasy objazdowe.(PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Bydgoszcz
17.8°C
wschód słońca: 04:20
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2024-06-16 17:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-17 19:00
miejsce
Opera Nova, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-18 18:00
miejsce
POINT Club, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-18 20:30
miejsce
POINT Club, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany