15 wrzesień 2022

W Fordonie powstaje nowa droga rowerowa. Trwają już prace

zdjęcie: W Fordonie powstaje nowa droga rowerowa. Trwają już prace / pixabay/3881171
Asfaltowa ścieżka powstanie na odcinku od ul. gen. Wł. Andersa, na odcinku od ul. Palińskiego do ronda przy ul. GOPRU-u. Ponadto ciąg pieszo-rowerowy, powstaje wzdłuż Wisły w Starym Fordonie.
REKLAMA
Istniejące już odcinki od ul. Andersa połączy droga rowerowa o długości około 200 metrów. Obejmie ona istniejące już odcinki ciągów pieszo-rowerowych pomiędzy ulicą Kasztelańską i Palińskiego oraz od ul. GOPR-u w kierunku Terenów Nadwiślańskich.
Kolejny etap wzdłuż ul. Andersa to 600-metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Kasztelańskiej do Skarżyńskiego. Planowana ścieżka ma mieć szerokość 3 metrów z betonu asfaltowego.
Pierwszy przetarg, ze względu na bardzo wysokie ceny przekraczające środki na zamówienie nie wyłonił wykonawcy prac budowlanych. Powtórzenie postępowania planowane jest jesienią.
Realizacja tej inwestycji wybrana została przez mieszkańców w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Ponadto w ramach rewitalizacji Starego Fordonu przebudowywana jest również ul. Promenada, która dzięki temu stanie się ważnym połączeniem dla rowerzystów. Także nabrzeże nad Wisłą doczeka się dojazdów w formie dróg rowerowych. Pozostała część ulicy Promenada od ul. Frycza-Modrzewskiego do wału wiślanego w rejonie ul. Rybaki pozostanie traktem pieszo-rowerowym. Tu prace budowlane są już mocno zaawansowane. Natomiast końcowy etap zakłada powstanie i dobudowę ścieżek rowerowych do nabrzeża. Długość całego ciągu wyniesie około 800 metrów.

Zaraz po ukończeniu prac na ul. Promenada wykonawca rozpocznie roboty na odcinku ul. Nad Wisłą , która obecnie jest dojazdem na teren budowy. Tam również zaplanowano  ułożenie nowej nawierzchni, budowę chodnika oraz schodów łączących ul. Promenada z okolicą ronda Buxakowskiego.

Także remontowany wiosną fragment trasy pieszo-rowerowej na ul Fordońskiej, pomiędzy ul. Kapliczną i Inflancką doczeka się prac końcowych, łączących odcinki - przebudowy skrzyżowania Fordońskiej z Sochaczewską oraz budowy kładki pieszo-rowerowej nad torami kolejowymi magistrali węglowej.

Tegoroczny budżet miasta na rowerowe inwestycje przewiduje około  30 mln zł. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bydgoszcz
14.4°C
wschód słońca: 06:47
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2022-10-01 17:00
miejsce
Teatr Adria, Bydgoszcz, Toruńska 30
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 17:00
miejsce
Namiot cyrkowy, Żołędowo, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 20:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 20:00
miejsce
Teatr Adria, Bydgoszcz, Toruńska 30
wstęp biletowany